Kıyafetlere Yeni Soluk: Bu Önerilerle Giysilerinizde Tasarruf Edebilirsiniz!

E tabi devir tasarruf devri. Eğer bu ara gardırobunuzu yenileyecek bütçeniz yoksa basit bazı tüyolar ile eskiyen giysilerinizi yeniden canlandırabilirsiniz. Nasıl mı? Yazımızda ele aldık.

1- Tiftik tiftik olmuş pantolonunuzu, jilet ile temizleyebilirsiniz. Aynı şey koli bandı için de geçerli. Koli bandı ile de pantolonunuzun üzerindeki tüylenmeleri yok edebilirsiniz.

kot

2- Çamaşır suyu iyi hoş da keşke giysilerimizde geri dönüşü olmayan izler bırakmasa! Madem bıraktı, o halde çıkmayan kalem işe yarayabilir. Örneğin t-shirt’ünüz siyah ise aynı siyahlıkta bir kalem ile açık renk olan yerleri boyayabilirsiniz.

çamaşır_suyu_lekesi

3- Makyaj lekesi… Hele ki kalın bir fondöten ise çıkarması en güç lekelerden. Bizim pratik bir önerimiz var; tıraş köpüğü. Çamaşır makinesine atmadan önce lekeli olan kısma tıraş köpüğü sürün ve biraz bekleyin. Sonra makineye atın. Kirin daha kolay çıktığını göreceksiniz.

makyaj

4- Cam temizleme malzemelerinin, rugan deriyi de çok iyi temizlediğini biliyor muydunuz?

rugan

5- İnatçı yağ kalıntılarını temizlemenin pratik bir yolu var. Anneannelerimizin vazgeçilmezi 🙂 Talk pudrası. Talk pudrası saçlarınızdaki yağlı görüntüyü de yok eder, giysinize sinmiş yağ kalıntılarını da.

pudra

6- Ayakkabınızdaki lekeler için soğuk su ve sirke kesin çözüm! Bir spreyli şişede soğuk su ve sirkeyi karıştırın. Çalkaladıktan sonra ayakkabınızın üzerine sıkın ve sonra nemli bir bezle silin. Ayakkabınız pırıl pırıl olacaktır.

sirke

Pratik öneriler, hayat kurtaran çözümler ve çok daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin!

Biz buralardayız! 🙂