Korse Seçiminde Yapılan 5 Önemli Hata

Olası davetlerin en sempatik ‘şişkinlik gizleyicisi’, bir avazda vücudun anlık kurtarıcısı. Kilo sorunu yaşayan hanımların baş tacı desek bile olur. Neden mi bahsediyoruz? Korse! Korse giymek bedeni toplar, öz güveni arttırır tamam ama yapılan bazı hatalar da görüntüyü mahvedebilir, maksattan çıkartabilir. Bugün sizin için o hataları ele aldık.

1- Beden Seçimi

Nasılsa toparlıyor, bir beden daha küçük alayım mantığı ile alınan  korseler, gün sonunda nefes darlığı olarak size geri dönebilir. Fazlalıkların korse kenarlarında potluk yapması da cabası. Korse alırken gerçek bedeniniz ne ise onu alın, bedeninizi küçültürken kenarlardan taşmalar yapmaz böylelikle.

kadın_korsesi

2- Renge Dikkat

Renk seçimini kıyafetiniz ile doğru orantılı yapmak, bunun yanı sıra seçimlerinizde ten renginizi göz önünde bulundurmak oldukça önemli. Örneğin koyu bir teniniz varsa siyah yerine kahverengi bir korse tercih edebilirsiniz. Çok açık tenliyseniz de beyaz yerine krem belki…

korse

3- Yıkama Alışkanlığı

Korsenin de bir nevi iç çamaşırı olduğunu unutmayın. Her kullanımdan sonra yıkamayı ihmal etmeyin. Lastiklerinin gevşeyip, ömrünün azalma riskine karşı elde yıkamanız daha doğru olacaktır. Tercihen soğuk su ile durulayın.

kırmızı_korse

4- Odak Noktası

Komple daraltsın diye aldığınız boy korseleri, oturduğunuz anda göğüs kısmından kıvrılma yapabilir. Bunu önlemek için askılı olan modelleri tercih edin. Aslında mayo şeklinde olanlar da iyi olabilir.

korse_kullanımı

5- Sütyen Kullanımı

Sütyen giydikten sonra üzerine korsenizi giyerseniz göğüsleriniz bastırılmış gözükecektir. Bunu önlemek için korseyi giydikten sonra sütyen giyin. Sütyenin dolgulu yapısı, göğüslerinizin sinmesini önleyecektir.

korse_kullanımları