Makyajsız da Güzel Görünmenin Sırları!

Güzellik ve bakım. Kadınların vazgeçilmez tutkusu. Makyaj yapmadan sokağa adım atmayanlardan mısınız yoksa makyajı sevmeyenlerden mi bilemiyor. Ancak bildiğimiz şu ki bu minik ama etkili sırlar ile makyaj yapmasanız bile şahane gözükebilirsiniz!

1- Kaşlar ile başlayalım. Makyajsız yüzün en dikkat çeken noktası kaşlar. Bu nedenle kaşlarınızı şekillendirme yaparken profesyonel yardım almanızda fayda var.

kaş

2- Kirpiklerinize rimel sürmüyorsanız şeffaf rimelden destek alabilirsiniz. Bu rimeller jel formunda ve kesinlikle renk vermiyor. Öncesinde kirpik kıvırıcınızı uygulayabilir ve sonra şeffaf rimel sürebilirsiniz.

goz-makyaji3

3- En az kaşlar kadar dikkat çeken bir diğer bölge dişler. Düzenli fırçalasanız da dişleriniz sarı olabilir bunu önlemek için diş beyazlatma yöntemlerini deneyebilirsiniz. Doğal olanları da var. Örneğin muz kabuğunu dişlerinize sürter ve sonrasında fırçalarsanız dişlerinizi doğal yol ile beyazlatmış olabilirsiniz.

dis-bakimi

4- Kuru dudaklar, yüzünüzü olduğundan daha bitkin gösterebilir. Bunun için kuvvetli bir bakım şart. Soğuk kış günlerinde dudaklarınızın kurumasını önlemek için şu doğal bakım kürlerini deneyin deriz.

dudak_peelingi

5- Dışarı çıkmadan önce mutlaka güneş kremi uygulayın. Bu uygulama ile soğuktan yüzünüz kızarmayacak ve aynı zamanda korunmuş olacaktır.

krem_surmek