Mat Ruj Sürmeden Önce Yapılması Gereken 7 Hazırlık

Son dönemlerin modası, en havalı makyajların son noktası… Bugün konumuz mat rujlar. Daha önce şu yazımızda mat rujun nasıl kullanılacağını anlatmış; ona uygun nasıl makyaj yapmamız gerektiğini paylaşmıştık. Bu sefer ise kusursuz bir uygulama için ve dahası dudaklarınızın birbirine yapışmaması için yapmanız gerekenleri not aldık.

1- Mat rujun yapısı zaten kurudur. Bu nedenle dudağınızdaki kuruluğu iyice ortaya çıkarabilir. Uygulamadan önce dudağınızı kullanmadığınız bir diş fırçası ile hafif dairesel hareketlerle fırçalayın. Böylelikle daha pürüzsüz bir uygulama elde edersiniz.

ruj-kullanma

2- Dudağınızı bir dudak koruyucu ile nemlendirin. Bu, mat ruja güzel bir zemin oluşturacaktır.

ruj-surme-teknikleri

3- Mat ruj aynı zamanda çıkması zor bir ruj. Bu nedenle ruju uygulamadan önce dudak çerçevenize beyaz kalem sürün. Bu, hem dudağınızı olduğundan daha kalın gösterecektir hem de rujun uygulanmasını kolaylaştıracaktır.

dudak

4- Mat ruju uygulamadan önce, rujunuzla aynı tonda bir dudak kalemini dudağınızın iç kısmına uygulayın. Böylelikle üzerine süreceğiniz ruj daha kalıcı olacaktır, gün boyu da silinmeyecektir.

dudak

5- Mat ruju çok kuru bir yapıdadır. Bu nedenle uygulama yaparken dudak fırçası kullanmanız, rujun dudağınızda topaklanmasını önleyecektir.

dudak

6- Ruju uyguladıktan sonra eğer hata görürseniz düzeltmenin pratik bir yolu var. Fondöteninizi bir kulak pamuğuna ya da minik bir aplikatöre sürün ve dudak çerçevenizde taşan yerlere uygulayın. Bozukluk gidecektir.

far-ile-pratik-ruj-nasil-yapilir

7- Mat rujunuz yoksa, kendi mat rujunuzu kendiniz de yapabilirsiniz. Şu basit uygulamaya bir göz atın deriz! 😉

ruj