Güzelliğinize Güzellik Katacak: Mat Ruj Uygulamasının 5 Altın Kuralı

Double eyeliner‘dan sonra, trendlerin şahı olarak adlandırdığımız mat ruj çılgınlığı da hız kesmeden devam ediyor. Mat ruj uygulaması yaparken dikkat etmeniz gereken minik birkaç detay bilmeniz yeterli. Dudaklarınızı öne çıkaracak püf noktaları, güzelliğinize güzellik katacak! Bu arada tüm 4-17 Mayıs Migroskop döneminde “Güzelliğinize güzellik katacak ürünlerde %50 indirim” olduğunu tekrar hatırlatalım.

1- Cildinizi aydınlatın!

Dudaklardaki matlığı vurgulamak için cildinizi aydınlatın. Önce bir primer sürebilir ardından fondöteninizi uygulayabilirsiniz. Ya mineral bazlı ışıltılı bir pudra uygulayın ya da hiç uygulamayın. Dudağınızı matlaştıracaksanız, transparan pudradan kaçının. Highlighter, bu makyajın kalbi desek yeridir!

makyaj-onerileri
2- Çıplak Gözler!

Sade göz makyajını tercih ederseniz, bütün ağırlığı gözlere vermiş olursunuz. Özellikle mat ruj tercihiniz kırmızıdan yanaysa, dumanlı göz makyajından kaçmaya bakın. Yoğun rimel ve belki pastel bir far yeterli olacaktır.

ruj-surme-teknikleri

3- Dudaklarınız Hazır mı?

Mat ruj tercih ediyorsanız, dudaklarınız kusursuz olmalı. Öncesinde bir peeling yapabilirsiniz. Şöyle bir ev yapımı dudak kremi ile dudaklarınıza kusursuz bir görünüm verebilirsiniz. Bu arada dudak kremi deyip geçmeyin, kullanımlarını duyunca biz de çok şaşırdık.

makyaj-teknikleri

4- Kalıcı, Mat Rujlar Hayal Değil!

Mat rujunuz hemen çıkıyorsa şu yöntemi deneyin. Önce dudağınıza bir kat ruj sürün, biraz bekledikten sonra peçeteyi öpün 🙂 Üzerine tekrar mat rujunuzu sürün. Dudak kalemiyle de desteklerseniz, rujunuzun dayanma süresini uzatmış olursunuz.

ruj-kullanma
5- Dudakları Daha Dolgun Göstermenin Sırrı!

Dudaklarınızı olduğundan daha kalın göstermek için ihtiyacınız olan tek şey gözaltı kapatıcısı. Kapatıcıyı üst dudağınıza ve alt dudak kenarınıza sürün. Elinizle dağıttıktan sonra rujunuzu uygulayın. Dudaklara açık renk kapatıcı sürmek, onları daha ön plana çıkaracaktır.

dolgun_dudaklar

Güzellik ve bakıma dair aradığınız tüm ipuçlarının burada olduğunu hatırlatır, güzel bir gün dileriz; hem de pürüzsüz! 🙂