Mat Rujunuz Dudağınızı mı Kurutuyor? Bunu Önlemenin Basit Bir Yolu Var!

Son dönemin en dikkat çeken modası mat ve nude rujlar. Dudağı kalın göstereninden tutun da içinde mentol olup alev alev yakana kadar geniş bir yelpaze bu mat ruj dünyası. Hal böyle olunca bize de modayı takip etmek düşer tabi. Şuradaki yazımızda mat ruj uygulamasının sırlarını vermiş, şuradaki videomuzda da bizzat uygulamıştık. Şimdi işe bir minik tüyo ile devam edelim.

Mat rujların neredeyse çoğunun en büyük özelliği (!) dudakları pul pul yapması ve kurutması. Haliyle bu  da çirkin bir görünüm yaratıyor. Bunu önlemenin basit bir yolu var. Bugün sizinle onu paylaşacağız.

far-ile-pratik-ruj-nasil-yapilir

Ruj uygulamadan önce dudaklarınıza dudak koruyucusu sürmek ve bunu bir baz olarak kullanmak klasik yöntem. Farkı ise üzerine uygulanan bej rengi far ya da şeffaf pudra.

dolgun_dudaklar

Dudak nemlendiricinizi sürün, üzerine mat rujunuzu uygulayın. Sonra alt ve üst dudağınızın ortasına bej rengi bir far sürün. Mat görünüm sabitlenecek ve dudaklarınız kuru gözükmeyecektir.

Bir diğer yöntem de rujdan önce dudağa aydınlatıcı sürmek olabilir. Bir miktar aydınlatıcı dudağınıza sürüp üzerine mat ruju uygulayın. Sonuç ilgi çekici olacaktır.

dudak_nasıl_dolgun_görünür

İsterseniz finali de şöyle yapalım. Mat ruj uygulamadan önce yapılması gereken hazırlıkları şu yazımızda paylaşmıştık, mutlaka göz atın deriz!