Miranda Kerr Diyeti ile Kıskandıran Güzellik!

Miranda Kerr… 30 yaşında… Dünyalar güzeli bir oğlu ve başarılı bir kariyeri var. Kıskandıran güzelliğini söylememize sanırız gerek bile yok! Bu güzellik doğuştan, evet artık kabul edebiliyoruz ancak Miranda’nın da bu “güzellik”e katkıları büyük! Düzenli spor ve sağlıklı beslenme tarzı ile sahip olduğu güzelliğin kıymetini biliyor doğrusu. Son zamanlarda sıklıkla “80’e 20 kuralı” ile gündemde olan Kerr’in sırrını açıklıyoruz.
Miranda Kerr Diyeti
Nedir bu 80’e 20 kuralı?Aslında bu kuralın tek cümlelik bir açıklaması var: yüzde 80 sağlıklı, yüzde 20 “canının çektiğini yeme” felsefesi. Taze ve organik yiyecekleri çok sevdiğini belirten Miranda, her sabah limonlu ılık su içmeyi de ihmal etmiyor. Zihin ve vücut sağlığını dengelemek için fırsat buldukça 10 – 15 dakika bile olsa Yoga yapmayı da ihmal etmiyor. İdolu büyükannesinin ise ona büyük bir “hayat armağanı” olmuş…Noni’den gelen güzellik!İşte o “hayat armağanı”: Noni. Büyükannesi Miranda çocukken aloe vera ve noni ile tanışmasına vesile olmuş ve bugünkü sağlığının ilk ve sağlam temellerini atmasına olanak sağlamış. Şimdi gelin Noni’yi biraz tanıyalım. Anavatanı Güney Pasifik. Tahiti Nui yerlileri tarafından keşfedilen bir tropikal meyve. Aslında meyve demek çok yalın kalır çünkü Noni tam bir ilaç deposu! Birçok hastalığın tedavisi için yıllardır kullanılıyor, bir nevi tıbbı kaynak. Yeşil, sert ve budaklı bir meyve olan Noni, yaklaşık olarak bir patates boyutunda ve sadece Güney Pasifik’te bulunuyor. Polinezya, Çin ve Hindistan gibi ülkelerde tam 2000’i aşkın yıldır kullanılan Noni, halk arasında genelde, “eskilerin aspirini” olarak biliniyor. Sizce de mucize değil mi? Bu işte bir güzellik var!Evet, hem de pürüzsüz bir güzellik. Kaynağı ise kuşburnu yağı. Cilt temizliğine önem veren Miranda Kerr, cildi için kuşburnu yağı kullanıyor. Böylelikle cildinin her daim taze, sıkı ve ışıl ışıl olmasını sağlıyor. Göz kapaklarının canlanması ve çekici bakışlar içinse sırrı dudak merhemi! Hiç aklınıza gelir miydi? Elbette cilt kişiye göre değişiklik gösterir. Siz yine de doktorunuza danışmadan kullanmayın deriz.
 Miranda Kerr at Victorias Secret Fashion Show 2008 (November 15, 2008, Fontainebleau Hotel, Miami)
Şu diyet meselesine gelelim…Hayhay, gelelim. İşte Miranda Kerr’in diyeti. Amman doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin; bünyenin sağı solu belli olmaz!Miranda’nın kahvaltıda vazgeçilmezleri; taze meyve salatalı yoğurt ve müsli. İkinci alternatifi ise 2 dilim çavdarlı tost ekmeği, haşlanmış yumurta ve avokado. Sabahları limonlu ve zencefilli su da vazgeçilmezleri arasında. Ara öğün olarak ceviz ve badem tüketirken, son zamanların en iyi diyet dostu yeşil çayı tüketmeyi de ihmal etmiyor. Öğle yemeklerinde taze ton balığı ve salata tüketmeyi seven Miranda, içecek olarak tercihini sudan yana kullanıyor. Ara öğün tüketimine ekstra önem veren Miranda bu öğünlerde taze meyve ve fındıktan da yardım alıyor. Akşam içinse somon fileto, balık, kuzu pirzola veya bifteği biraz salata veya sebze ile tüketiyor. Formuna özen gösterenler için hazırlanmış lahana salatası tarifimiz burada, tıklayın!
Hayatında “asla” yer almayan gıda ise patates. Zencefil çayı ise vazgeçilmezleri arasında. Siz de zencefil çayının faydalarından yararlanmak istiyorsanız limon, bal ve zencefilli çay tarifimizi mutlaka yapın! http://migrostv.migros.com.tr/limon-bal-ve-zencefilli-yesil-cay/