Muhtemelen Yaptığınız Ama Farkında Olmadığınız 7 Makyaj Hatası

Makyaj…

Kadınların göz bebeği, erkeklerin can alıcı noktası. Eksikliğini göstermesin ama bu makyaj hileleri ve malzemeleri olmadan önce ne yapıyormuşuz değil mi hanımlar? Tabi her şeyde olduğu gibi ‘azı karar, çoğu zarar’ felsefemizden
çıkmıyoruz, çıkanlara da tavsiyelerde bulunuyoruz. Hiçbirimiz azıcık canlanacağız diye kıpkırmızı yanaklar ya da donuk bakışlarla güne başlamak istemeyiz değil mi? İşte bu ve bunun gibi farkında olmadan belki de alışkanlıkla yaptığımız makyaj hatalarını listeledik bu yazımızda… Bakın neler konuşacağız!

makyaj-hatalari

1- Yüzün Her Bölgesine Aynı Uygulanan Kapatıcı; YANLIŞ!

Yüzümüz, gölgelerden ibaret bir ova gibidir. Her bölgesinin ışık yansıması ve çıkıntısı farklı olur. Bu nedenle, gözünüzün altına uyguladığınız kapatıcı ile sivilcelerinizi kapatmaya kalkarsanız far görmüş tavşan ile en yakın arkadaş olma olasılığınız fazla olabilir. Peki, doğru kapatıcı nasıl seçilir? Şöyle açıklayalım

2- Taşan Çerçeveler; YANLIŞ!

Dudaklarınızı çerçeve kalemi ile çevreleyip daha dolgun bir görünüm elde etmeyi seviyor olabilirsiniz ancak çerçeve çok riskli bir seçim olabilir. Özellikle fazla dışa taşarsa, başarısız bir kontür uygulaması olacaktır. Bunun yerine
koyu rujunuzu serçe parmağınıza sürüp, dudağınıza pompa pompa bastırabilir ve dudaklarınızı olduğundan daha kalın gösterebilirsiniz. Tecrübe ile sabit!

3- Koyu Tene Siyah Eyeliner; YANLIŞ!

Teniniz koyu ise siyah eyeliner çekmekten kaçının. Bu, bakışlarınızı daha keskin ve sert yapacaktır çünkü. Bunun yerine koyu kahve ya da koyu yeşil tonlarını tercih edin ki ifadenizi yumuşatsın.

4- Bronzlaştırıcıyı Tüm Yüze Uygulamak; YANLIŞ!

Eğer gelinin kız kardeşi gibi simler kraliçesi olmak istemiyorsanız bronzlaştırıcıyı yalnızca elmacık kemiklerinize uygulayın. Koyu bir yüz ile tezat duran bembeyaz bir boyun inanın sempatik durmayacaktır!

5- Her Gün Su Geçirmez Maskara Kullanmak; YANLIŞ!

Günlük makyajınız ile özel makyajınızı birbirinden ayırmanız önemli bir kural. Örneğin sabitleyici sprey ya da su geçirmez rimel gibi ürünleri sadece özel günlerde kullanmaya gayret edin; aksi halde cildiniz hırpalanacaktır.

6- Göz Altı Aydınlatıcısını Çok Sürmek; YANLIŞ!

Gözaltı kapatıcınızı çok sürmeniz gözünüzü aydınlatmaktan da öte sonuçlar doğurur. Aşırı beyazlık, makyajınızın tüm güzelliğini götüreceği gibi ten renginizin de olduğundan daha sarı gözükmesine sebep olacaktır. Kuş üzümü
büyüklüğü için ideal diyebiliriz. Fazlası inanın zarar!

7- Simli Far Candır; YANLIŞ!

Tamam, arada sürünce havalı oluyor ama eğer gözünüzün altına sürerseniz sanki günlerdir uyumuyormuşçasına uykusuz gözükürsünüz. Güzel olayım derken çökük ve bitkin bir ifade elde etmiş olursunuz.

Makyaj hataları kocaman bir havuz aslında. Biz bir kaç örnek ile listeledik ancak yazı dizimiz devam edecek. Söyleyecek sözümüz çok; her şey güzelliğiniz için!

Bol ışıltılı günler!