Nar Çekirdeği Yağının Cildiniz Üzerindeki Onarıcı Etkisini Keşfedin

Hem bir masaj yağı olarak hem de kür olarak kullanabileceğiniz nar çekirdeği yağı, cildin yaşlanmasını engellemekle birlikte ciltte meydana gelen güneş kaynaklı lekelere, sivilcelere ve yaralara karşı onarıcıdır.

nar-yaginin-faydalari

Nar çekirdeği yağı vücudunuzdaki punisinik asit üretimini arttırır. Bu sayede kolajen liflerinizin bozulmasını geciktirir. Bu da ciltteki kırışıklıklarınızın ve yaşlanmaya bağlı izlerin azalmasını sağlayarak, daha genç görünüme kavuşmanızı kolaylaştırır. Ek olarak cildinizin PH dengesini koruyarak, ışıltılı bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Hormonal dengenizi koruyarak cildinizin pürüzsüzleşmesini sağlayan nar çekirdeği yağı, zararlı serbest radikallere karşı da cildinizi korur. Bu özelliği sayesinde akne oluşumunu engeller. İçerisindeki antioksidanlar sayesinde, cildinizi sıkılaştırır.

Nar çekirdeği yağı, sanılanın aksine cildinizi yağlandırmaz. Aksine yağlı ve akneye eğilimli ciltler için idealdir. Çünkü cilde sürüldüğünde derinize nüfuz ederek cildinizin doğal nem dengesini korumasına yardımcı olur.

Sedef, egzama gibi cilt hastalıklarından muzdarip iseniz düzenli olarak bir pamuk yardımıyla cildinize uygulayacağınız nar çekirdeği yağıyla şifa bulabilirsiniz. Bu mucizevi yağın onarıcı etkisi sayesinde yaralarınız hızla iyileşecek ve cildiniz sağlıklı bir görünüme kavuşacaktır.