Ofiste Makyaj Yaparken Sıkça Düşülen 5 Hata

Mail’lerin içine gömülmüşken, son dakika gelen plan değişikliğine ve beraberinde ofisin kuytu köşelerinde makyaj yapma çabalarına zaman zaman bürünmek adettendir. Hal böyle olunca bir anda panik ile yapılan makyajların, gün ışığına çıkınca sıra dışı bir deneyime(!) dönüşmesi de pek şaşırtıcı değil doğrusu. Peki madem aceleniz var, madem ofiste makyaj yapmak zorundasınız bari bir iki tüyo verelim size de işiniz görülsün.

Ofiste makyaj yaparken bunlara dikkat edin!

1- Floresan lambanın altında makyaj yapmayın. Floresan, cilt tonunuzu aydınlatacak ve daha fazla fondöten ya da allık sürmenize sebep olacaktır.

fondoten

2- Aydınlatıcı kullanımında bonkör olmayın. Çok net bir ışığınız yoksa, aydınlatıcıyı küçük dokunuşlar halinde sürün ki garanti olsun.

aydınlatıcı

3- Zaten bu hataların kaynağı hep ışık sıkıntısı. Bir diğer konu da fondöten seçimi. Fondöteni ‘daha fazla kapatsın’ mantığıyla çok sürmeyin hele ki loş ışıkta, aman diyelim.

makyaj önerileri

4- Yüzünüzü kontürlerken keskin hatlardan kaçının. Eğer yeterli şekilde dağıtamazsanız, yüzünüzde kocaman bir çizgiye sebep olabilir.

makyaj

5- Allık kullanımını atlamak. Çoğumuz kontür uygulamasından sonra allık sürmeye gerek duymayız ancak bu da sık yapılan hatalardan biri. Kontür üstüne allık sürerseniz çizgileriniz daha yumuşar ve kontürün keskinliği azalır.

makyaj

Finali de mutlaka pencere kenarında yapmaya gayret edin ki dışarı çıktığınızda sizi bir sürpriz beklemesin!