Oje Sürerken İşinize Oldukça Yarayacak 5 Püf Noktası

Oje sürmek bi’ harika; bakımlı eller, parlak tırnaklar derken havamızdan geçilmiyor. Duruşu güzel de peki ya sürmesi? Eğer siz de oje sürerken sıkıntı yaşıyorsanız ya da uzun ömürlü olmamasından şikayetçiyseniz, bu yazımıza göz verin deriz! 😉

1- Ojenizi daha uzun süre kullanabilmek için, onu çalkalamayın. Çalkaladıkça hava kabarcıkları oluşmasına sebep olursunuz bu da ojeyi sürdüğünüz onda tırnağınızda göz göz bir görünüme sebep verir. Bunun yerine avcunuzun içinde sağa sola döndürebilirsiniz mesela.

oje

2- Oje kapağını açmakta zorlanıyorsanız, kapak kısmına lastik takın; hızla açabilirsiniz. Bir de sıkışmış reçel kapağı kâbusu var. Onun da basit yolu şu videoda

oje_fırçası

3- Tırnağınızın etrafına krem sürerseniz koyu renkli ojeleri daha kolay çıkarırsınız. Aynı şey sürerken de geçerli. Tırnağınızın çevresine krem sürüp ojeyi öyle uygularsanız etrafına bulaşan ojeleri daha rahat çıkarırsınız.
güneş kremi
4- Son dönemin modası neon renkli ojeleri uygularken, baz olarak beyaz oje kullanın. Rengi çok daha göz alıcı olacaktır.
renkli oje
5- Özellikle yeşil ve sarı renk ojeleri çıkarırken tırnağınızda lekeler oluşabilir ve dahası tırnağınız sararabilir. Bu sarılığı beyazlatmak için şu şekilde bir uygulama yapabilirsiniz.

oje-tasarimi1