Pırıltılı Bir Yaşam ve Zümrüt Gözler; Elizabeth Taylor

Hollywood’un menekşe gözlü güzeli; Elizabeth Taylor. Efsane olmuş takıları ve dudak uçuklatan fiyatları ile konuk oluyor sayfamıza. Zümrüt yeşili gözleri ile bütünleşen büyüleyici takılardan gözlerinizi alamayacaksınız.

Değerli taşlara olan düşkünlüğü ile bilinen Taylor, 2002 yılında yayımlanan unutulmaz anılarında mücevherlere olan “aşkını” anlatmıştı. Görenleri kendine aşık eden eşsiz parçaları sizin için derledik.

 

TİARA: (Kristal Taç)

Üçüncü eşi Mike Todd’un hediyesi. Hediye şu sözlerle daha da anlamlanmış; “Sen benim kraliçemsin. Bu yüzden düşündüm ki mutlaka bu eşsiz kristallerle süslü taca sahip olmalısın.”

 

Elizabeth Taylor

MÜCEVHER SETİ:

Taylor, hayatında büyük anlamı olan takıları her zaman en özel ve lüks mekanlarda almadı. Yukarıda gördüğünüz mücevher, ona yüzerken hediye edildi mesela. Kocasının eşsiz sürprizlerinden biriydi. Duygularını şöyle dile getirdi; “Kırmızı deri bir kutu getirdi önce, sonra kutuyu açtı ve o an sanki güneşle göz göze geldim. Mücevher bir güneş gibi parlıyordu. Ayna olmadığı için sudaki yansımasına baktım. Tam anlamıyla nefes kesiyordu…”

Elizabeth Taylor takıları

AVİZE KÜPE

Bu şahane avize küpeleri ilk kez 1959 yılında taktı. Paris’te bir butikte keşfettiği bu olağanüstü küpeler Taylor’ın favorileri arasında. O zamanları şöyle anlatıyordu Taylor; “Birkaç ay sonra, davetli olduğum bir parti için bu şahane küpeleri takmak istedim. Kutusundan çıkardım ve kulağıma taktım. Ancak bir gariplik vardı. Mike’e küpelerde bir sorun olduğunu söyledim; çok farklıydı. Mike önce gülümsedi ve ekledi; ‘Bu küpeler gerçek ve saf elmas ile süslenmiş!”. Kulağında bir servet taşıyan Taylor ve eşsiz küpeleri…

 

Elizabeth Taylor küpesi

ELMAS SAÇ AKSESUARI

Taylor, bu elmas ve zümrüt broşu saç aksesuarı olarak da kullanırdı. 1963 yılında bir davette çekilen bu özel fotoğraf, Taylor’ın zarafetini bir kez daha gözler önüne seriyor.

 

SERVET DEĞERİNDE KOLYE

En değerli taşlarından biriydi bu tasarım. 69.42 karat elmastan oluşan bu büyüleyici takının değeri ise tam 1 milyon dolar!

 

Elizabeth Taylor kolyesi

SAFİR KOLYE:

312 karatlık bu safir elmas kolye Taylor’ın vazgeçilmez takıları arasında. Resimdeki kare 1988 yılına ait.

 

Elizabeth Taylor safir kolye