Rüya Gibi Kirpikler İçin Bu 6 Adımı Takip Edin!

Hiç bakmayın öyle “ama benimkiler kısa” diye bakan gözlerle; biz ne kısa kirpikler gördük. Bugün sizin için sadece 6 pratik bilgi vereceğiz. Ok gibi kirpik garantili, ona göre!

1- Kirpiklerinize rimel sürmeden önce transparan bir pudra, eğer yoksa normal bir pudra sürün. Pudra fırçası ile yapmanız ideal olacaktır. Bu uygulama, kirpiklerinizin nemini alacak ve rimelin daha iyi sürülmesini sağlayacaktır.

pudra

2- Rimelinizi tek bir açı ile sürmeyin. Yatay olarak ilk katı geçtikten sonra, daha küçük kirpikler için fırçayı dik tutun ve yukarı doğru hareket ettirerek bir de öyle sürün.

rimel_sürme_teknikleri

3- Rimeli uygularken kaş kenarlarınıza bulaşmaması için minik bir kağıt tutun, kirpiklerinizi öyle boyayın; maskara kalıntısı kalmayacaktır.

rimel_sürme_tekniği

4- Kirpiklerinize ikici katı çekmeden önce kurutun. Birinci katı çektikten hemen sonra ikinci katı uygulamayın. Katlarınız arasında 2-3 dakika olsun ki ikinci kat kendini daha çok belli etsin.

rimel_nasıl_sürülür

5- Badem yağı mucizesi ile tanıştınız mı? Badem yağını bir kulak çubuğu ile kirpiklerinize sürün, özellikle gece yatmadan önce. Bu, kirpiklerinizi besleyecek ve hızla uzamalarını sağlayacaktır.

badem

6- Biten rimellerinize de bir çözüm sunalım. Rimeliniz kurumaya yakın içine argan ya da badem yağı dökün. Bir süre daha sizi idare edecektir.

arganyağı

Yazımızı bir uygulama ile sonlandıralım. Rimel nasıl sürülür sorusunun en pratik yanıtı için MigrosTV‘yi takip etmeye devam edin.