Sabahları Güzellik Rutininizi Yarım Saat Azaltmanın 6 Yolu!

Yaş kaç olursa olsun, sabahları biter mi şu ‘5 dakika dahaaaa’ isyanı? Hele ki acil bir işiniz varsa, hele ki biriyle buluşacaksanız, hele ki toplantınız varsa… Bir de işin içine güzelleşme faslı girdi mi, 5 dakikaları bulan cennetlik! Peki, güzelliğinizden ve günlük rutinlerinizden fedakârlık etmeden, hazırlanma sürenizi yarım saat daha aza indiren ve otomatikman size 5 dakika daha fazla uyuyabilme imkânı sunan birkaç tüyo versek? Şöyle buyurun…

guzellik-bakim

1- Duş Faslı!

Gece geç mi geldiniz, çok mu yorgunsunuz, haliniz mi yok? Üşenmeyin! Duşunuzu akşamdan yapıp yatmak size nereden baksanız yarım saat kazandıracaktır. O yarım saati şarıl şurul duşun altında geçirmektense, horul hurul yorganın altında geçirmek sizce de daha iyi değil mi?

2- Aramayın, Düşünmeyin!

Makyaj malzemelerinizin peşine düşmeyin; kaybolan rimeller, bir türlü bulunamayan aydınlatıcılar, ‘Dün buradaydı yahu!’ dedirten fondötenler… Bunlarla uğraşmak size dakikalar kaybettirebilir. Bir gece önceden hepsini yerli yerine koyun. Hatta mümkünse o gün yapacağınız makyajın tüm malzemelerini ayrı bir yere koyun ki aramakla uğraşmayın. Sırası geleni, yüzünüzle buluşturun!

3- Temizliğinizi Geceden Yapın!

Makyaj ile yatma alışkanlığınız varsa bundan hemen kurtulmanızda fayda var. Geceden cildinizi yıkamak hem sağlık, hem zaman kazandıracak size. Sabah yıkamak, cildinizi tahriş de edebilir üstelik. O tahrişin üzerine uygulayacağınız makyajın tutma ihtimali de zor. Çünkü kremlerin ve toniklerin cilt tarafından emilmesi için zamana ihtiyacı var. Henüz kurumadan, alelacele sürülen bir fondöten hem makyajınızı etkileyecek hem de size gereksiz zaman
kaybı yaşatacaktır. Bir gece önceden bakımınızı yapın, sabah sadece bir iki ekstra bakımı bırakın.

4- Uyurken Saçınızı Yapın!

Tabi gönül ister kıvırcık saç, uyku sırasında kendiliğinden fönleniversin… Biraz daha gerçekçi olalım. Sabah uyanıp, saçınızı yıkayıp, bin bir köpükle şekillendirmeye çalışmak yerine; bazı yöntemlerden haberdar olmak yeterli olabilir. Örneğin, saçlarınızın gür ve kıvırcık olması için geceden köpükleyip, kurutup, balerin topuzu yapın. Topuzu açtığınızda saçınızda doğal bir dalga olacaktır. Ya da son günlerin ‘tost’ modasını, zahmetsizce uygulayabilirsiniz.
Saçlarınızı ikiye ayırıp, örün. Sabaha zig zag uyanmanız işten bile değil!

5- Çoklu Ürünlerle Zamandan Tasarruf Edin!

BB krem gibi. BB kremler cildinizin altına ekstra bir nemlendirici uygulamanızı gerektirmez. Bu nedenle krem sürüp, kurumasını beklemek yerine direkt bunları uygulayabilirsiniz. Migros Mağazaları’nda bulunan kozmetik stantlarımızdan, dilediğiniz ürünü alabileceğinizi de hatırlatalım! Siz ürünleri alın, biz sizi uygulamalar için şu linkte bekleyelim.

6- Son Dakika Ruju!

Eğer profesyonel değilseniz, ruju sürmek de bir zaman kaybı. Gideceğiniz yer ile evinizin arasında mesafe varsa, rujunuzu tazelemek durumunda kalacağınızdan, bir de evde uygulamak için vakit kaybetmeyin. Evden çıkarken bir dudak koruyucu sürün, gideceğiniz yere yaklaşınca da rujunuzu hızlıca uygulayın. Hem dudaklarınız nemli olacak, hem de aynı işlem için 2 defa zaman kaybetmemiş olacaksınız. Daha ne olsun!

Pratik bir kaç öneri ile vakitten de nakitten de tasarruf etmek bizim elimizde. Önemli olan, bir iki kilit noktayı bilmek… Daha farklı konularda da söyleyeceklerimiz var, yakında yeniden MBlog’da buluşalım mı?