Saç Boyanızın Daha Uzun Süre Dayanması İçin Bu Yöntemleri Deneyin!

Saçınızı boyattınız harika; renk deseniz süper, hava deseniz 1500… Yüzünüzde benzersiz bir Hollywood gülümsemesi, özgüveniniz tavan. Peki ya 1 hafta sonra? Saçlarınız kuaförden o ilk çıktığınız an gibi parlamıyor ya da saç renginiz akmaya mı başlıyor? Neler Oluyor editör ekibi olarak bu sorunu çözme konusunda bir iki kelamımız olmalıydı, oldu! Sizin için saç boyanızın uzun süre dayanmasının yollarını araştırdık.

1- Boyanın sağlıklı saçta her zaman daha uzun süre durduğunu biliyor muydunuz? Bunun için saçınızı boyatmadan 1 hafta önce güçlü bir bakım yaptırın. Kuaför salonunda değil evde de yapabileceğiniz bakımlar var. Şu linkte aradığınız her şeyi detaylıca bulabilirsiniz.

grisaç

2- Duş filtresi kullanmayı deneyin. Maliyeti düşük bu filtreler sayesinde saçınız suyun zararlı etkilerinden korunur. Bazı sular saç boyanınızın rengini akıtmakla kalmaz saçınızın rengini de bir garip yapar. Bunu önlemek için düşük maliyetli duş filtrelerinden alabilirsiniz.

sıcak_duş

3- Şampuan seçimi basit bir madde gibi dursa da saç boyanıza doğrudan etki ediyor. Saçlarınızı boyalı saçlara özel şampuanla yıkamak çok mucize bir etki gibi durmasa da saçınızı koruma konusunda etkili olacaktır.

şampuan

4- Saçınızı yıkadıktan sonra son durulama suyu mutlaka soğuk olsun. Bu sadece saç boyanızı korumaz aynı zamanda saçlarınızın parlamasına da yardımcı olur. Bakın şu yazımızda soğuk ve sıcak duş arasındaki farkları ele almıştık. Bir göz atın isterseniz.

düş almak

5- Havuzdan ya da denizden çıktıktan hemen sonra saçlarınızı mutlaka yıkayın. Deniz tuzu ve klor boyalı saçınıza iyi gelmeyebilir. Bone kullanma alışkanlığınız yoksa, havuz ya da denizden sonra hemen yıkayın.

havuz

Pratik ipuçları ile saç boyanızın uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz. Bunları bir deneyin, olmaz mı?