Saç Fırçanızın Tozlanmasını Önlemenin Basit Yolu!

Hiç dikkatinizi çekti mi bilmiyoruz. Saç fırçanızdaki kılları temizleseniz bile üzerindeki tozlar sıkıntı yaratabiliyor. Sürekli şampuan ile temizlemekten yorulduysanız size basit ama etkili bir önerimiz var. İhtiyacınız olan tek şey bir mendil.

Mendili fırça kıllarının üzerine geçirin ve saçlarınızı bu şekilde tarayın. İşiniz bittiğinde de mendili çıkarıp atın. Bu kadar basit bir yöntem olmasına rağmen, sadece fırçanızın tozlanmasını önlemez aynı zamanda şu faydaları da sağlamış olursunuz…

saç modası

1- Fırça kılının üzerine mendili geçirirseniz, saçlarınızdaki şampuan ya da parfüm kokusunu daha uzun süre muhafaza edersiniz. Çünkü mendil, kokunun fırça kılına geçmesini önler.

yagmurdan-dagilan-saclar

2- Saçlarınızı daha yumuşak yaptığı gibi, daha kolay taranmasına da yardımcı olur.

saç_bakımı

3- Mendil, saçınızın elektriklenmesini önleyebilir. Eğer kabaran ve sürekli elektriklenen saçlara sahipseniz, bu şekilde tarayarak bu tip sorunları yok edebilirsiniz.

sac-modasi

Basit tüyolar ile saçlarınızın ahenk ile dans etmesi sadece reklamlara özel bir şey değil yani. Daha fazla saç bakım tüyosu için şuraya tıklayıp, faydalı bilgiler edinebilir kolay maske tarifleriyle saçlarınızı şımartabilirsiniz.