Ertesi Gün Saçı Kabusunuz Olmasın: Saç Tiplerine Göre Çözüm Önerileri

Sabahları güne başlamadan önce alarm saatini 10 dakika ileriye atıp, kim uykuya devam etmiyor ki? Böyle olunca da hazırlık süreci içerisinde saçlara şekil vermeye pek zaman kalmıyor. Bir gece önceden saçlara şekil vererek, ertesi gün uyandıktan sonra hazır bir şekilde güne başlamak mümkün. İşte yatmadan önce saçlarınıza uygulayabileceğiniz birkaç stil:

Kıvırcık Saçlara Çözüm

Kıvırcık saçlara her gün şekil vermek bazen zamanla yorucu bir hal almaya başlar. Bu sebeple gece yatmadan önce başınıza bağlayacağınız bir bandana, ertesi güne başlamadan önce kurtarıcınız olabilir.

sac-bandi

 

Saçlarınızı Rulo Halinde Sarın

Büyük annelerimizin eski zamanlarda kullandığı bu yöntem hala geçerli. Gece yatmadan önce bigudi veya kağıt parçalarını saçlarınıza sararak uyuyun. Güne başlarken saçlarınızın aldığı şekil sizi şaşırtacak.

dalgali_saclar

Gece Boyunca Dalga Alsın

Saçlarınızı, gece yatmadan önce klipslerle bol bir şekilde sarıp bırakın. Ertesi gün uyandığınızda, saçlarınızın doğal bir şekilde kıvrım almış dalgalı görünümü sizi mutlu edecek.

turuncu_sac

Hacimli Saçlarla Başlangıç

Saçınızı döndürerek, kıskaçlı bir toka yardımıyla başınızın üzerinde toplayın ve gece boyunca bırakın. Uyandığınızda hacimle savrulan saçlarınızın görünümü sizi harika hissettirecek.

sac-kesimi

Örgünün Gücü Adına

Saçlarınızı, ördükten sonra uyumanız hem sizin rahat bir uyku uymanızı sağlar hem de ertesi güne güzel hissederek başlamanıza olanak verir.

Bonus bilgi; saçları ördükten sonra uyumanın, saç dökülmesini daha aza indirgediği tecrübe edilmiş bir gerçektir.

sac-modeli2