Sağlıklı Kirpiklere Sahip Olmanın 7 Yolu

Kirpikleriyle şiirlere konu olan kadınların yerinde olmak isteyenler ve şöyle göğe doğru baktığında kirpiklerinin alnına kadar değmesini bekleyenler yaklaşın! Size şiirler yazacak o şairi bulamayız belki; ama şiirlere konu olan o muhteşem kirpiklere sahip olmanız için birkaç öneride bulunabiliriz.

Doğal yöntemler ile mükemmel kirpiklere sahip olmanın, daha anlamlı bakışlar ve daha hoş bir yüz ifadesi edinebilmenin 6 yolu:

1. Tarayın

Kirpikler de tıpkı saçlar gibi taranmaktan hoşlanır. İyice temizlediğiniz eski bir maskara fırçasına E vitamini damlatın ve bu fırça ile kirpiklerinizi günde iki kez 5’er dakika kadar hafifçe tarayın. Böylece kan akışının hızlanmasına yardımcı olup kirpiklerinizin sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayın.

makyaj-teknikleri

2. Yağlardan Yararlanın

Kirpikler için birçok fayda sağlayan asitler içeren Hindistan cevizi yağı veya zeytin yağını iyice temizlediğiniz maskara fırçasına damlatın ve günde bir kez kirpiklerinize tarayarak uygulayın. Kirpiklerinizdeki değişimi kısa zamanda fark edeceksiniz.

balik-yagi6

3. Makyaj Malzemelerini İyi Seçin

Mümkün olduğunca makyaj malzemelerinden uzak durmanızda fayda var, ha yok ben beceremem diyorsanız doğal ve su geçirmez, kolay çıkarılabilen rimelleri tercih etmenizde fayda var.

makyaj-cantasi

4. Beslenmenize Dikkat Edin

Her konuda olduğu gibi kirpik sağlığında da beslenme şeklinin önemi oldukça büyüktür. Özellikle B, A vitamini içeren besinleri ve protein bakımından zengin olan et, balık, tavuk gibi besinleri tüketerek vücuttaki hücre ve dokularınızın sağlıklı bir şekilde yenilenmesine yardımcı olur, güzel kirpiklere sahip olabilirsiniz.

salata

5. Kurumuş Kirpiklere İlaç: Vazelin

Uyumadan önce iyice temizlediğiniz maskara fırçasına bir miktar vazelin sürerek kirpiklerinize tarayarak uygulayın. Kuruyup canlılığını yitirmiş kirpiklerinizi yeniden canlandırıp nemlenmesine yardımcı olun.

makyaj-guzellik

6. Daha Uzun Kirpikler İçin Daha Çok Yumurta

Daha sağlıklı ve daha uzun kirpiklere sahip olmak için yumurta yemek kadar yumurtayı direkt olarak kirpiklere uygulamak da bir o kadar önemli. 1 yumurta, 1 yemek kaşığı kadar gliserin ve bir miktar vazelini karıştırın ve haftada üç kez kirpiklerinize masaj yaparak uygulayın; harika kirpiklere merhaba deyin.

migrostv_guzelliksl_v1_280617

7. Kirpik Şekillendiricilerden Uzak Durun

Kirpikler, bu şekillendirici ürünlerin gücüne dayanamayacak kadar hassas bir yapıya sahiptir. Bu ürünler ile kirpiklerinizi şekillendirmek isterken onların daha çok yıpranıp dökülmesine neden olabilirsiniz.