Sıkı Bir Cilde Sahip Olmak İçin Bunları Yapın

Herkes sıkı bir cilde sahip olmanın hayalini kurar; çünkü cilt ne kadar gergin olursa sarkma ve kırışıklık gibi tüm yaşlanma belirtileri yok denecek kadar az seviyeye iner. Sadece hayalini kurmakla olmaz, daha sıkı ve genç bir cilt görünümüne sahip olmak için neler yapmalıyız? İşte cevapları…

1. Maden Suyu

Maden suyu; içerisinde birçok faydalı mineral içerir, bu özelliği sayesinde âdeta doğal tonik görevi görür. Sabahları uyandığınızda yüzünüzü soğuk su yerine soğuk maden suyu ile yıkayarak cildinizin kaybettiği mineralleri tekrar kazanmasını, cildinizin gözeneklerinin açılmasını sağlayabilirsiniz.

orman-meyveli-soda

2. Limon

Limonlar, asidik yapısı ve bolca C vitamini bulunan içeriği sayesinde birçok cilt problemine iyi gelir. Bu özellikleri sayesinde size sıkı ve gergin bir cilt armağan etmesi yüksek bir ihtimaldir. Cildinizi bir miktar limon suyu ile yıkayarak sıkı ve gergin olmasını sağlayabilir aynı zamanda mantar, egzama gibi birçok cilt probleminin iyileşmesini sağlayabilirsiniz.

limon

3. Lor Peyniri

Yağsız ve lezzetli bir peynir olan lor peyniri, sindirim sürecinizi rahatlatırken vücudunuzu da toksinlerden ve fazla sudan arındırarak cildinizin daha gergin görünmesini sağlar. Lor peynirini kahvaltılarda tek başına olarak ya da birçok tatlı çeşidinin içerisinde keyifle tüketebilirsiniz.

lor-peyniri3

4. Kırmızı Biber

Sıkı bir cilde sahip olmak istiyorsanız kırmızı biber için hayatınızda bolca yer açmakta fayda var. Kırmızı biber; içeriğinde bol miktarda C vitamini bulundurması ve kolajen liflerini yeniden üretme özelliğine sahip olması ile selülit gibi birçok dertten kurtulmanıza, daha sağlıklı ve gergin bir cilde sahip olmanıza yardım eder.

kirmizi-biber-mezesi

5. Üzüm

Cildin yaşlanmasına, kırışmasına, sarkmasına karşı mücadele eden birçok içerik üzümde bol miktarda bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde yeterli miktarda tüketilen üzüm, cildin daha sıkı ve güzel görünmesini sağlamaktadır. Üzümü keyifle tüketerek, çekirdeğini bir kere çıtlatıp öyle yutarak cilt için sunduğu faydalarından yararlanmanız mümkündür.

tazeuzum

6. Yüz Yogası

Bilirsiniz ki vücudumuzun sıkı görünmesi için birçok egzersiz mevcuttur; ancak yüz bölgesi bu konuda çok da şanslı değildir. Örneğin yüzümüzle ağırlık kaldırıp sıkılaştırmamız mümkün olmadığına göre çeşitli bakım kürlerinden yararlanmamız gerekir. Bunun yanı sıra bir de yüz yogasını hayatınıza katın deriz. Birçok basit hareket barındıran yüz yogası sayesinde yaşlılık belirtilerini azaltarak çok daha sıkı bir yüze sahip olmanın mümkün olduğunu unutmayın.