Siyah Noktalardan Kurtulmanın 5 Doğal Yolu

Ufak sinek mide bulandırır misali, kusursuz bir makyajdan gözüken siyah noktalar da bir hayli can sıkar. Daha önce şu videomuzda siyah noktalardan kurtulmanın doğal yolunu paylaşmıştık şimdi yelpazeyi biraz daha genişletelim istedik.

Mutfağınızdaki malzemelerle siyah noktalardan kurtulmanın yollarını sizin için araştırdık.

1- Limonu ikiye kesin ve içine bal koyun. Sonra siyah noktalarınıza minik daireler şeklinde uygulayın. Bu arada kestiğiniz limonun diğer yarısını da ziyan etmeyin. Çünkü tırnaklarınızı beyazlatmanın pratik bir yolu var. Şu yazımızda çeşitli yöntemler sunduk.

limon

2- Siyah noktalarınıza vazelin sürün ve üzerini streç film ile kaplayın. Sonra filmi çıkarın ve siyah noktalarla vedalaşın! Hazır konu streç filmden açılmışken, farklı kullanımlarını derlediğimiz şu yazımıza da göz atın, bizce bir hayli faydalı olacaktır. 🙂

maske

3- Gün geçmiyor ki Hindistan cevizi yağının mucize faydaları çıkmasın karşımıza. Buyurun siyah nokta reçetesi; 1/4 bardak Hindistan cevizi yağını 10 damla taze sıkılmış limon suyu, lavanta ve çay ağacı yağı ile karıştırın. Macun kıvamına gelen karışımı siyah noktalarınıza uygulayın. Sonuç pürüzsüz olacaktır.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari

4- 1/4 su bardağı yulaf ezmesini, 2 çay kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırın. Macun kıvamına geldikten sonra siyah noktalarınıza masaj yaparak uygulayın. Ilık su ile yıkayın ve elveda siyah noktalar.

yulaf

5- Tarçın ve yulaf ununu karıştırın. Siyah noktalarınıza masaj yaparak uygulayın. Sonra soğuk su ile yıkayın. Tarçın yüzünüze hafif bir bronzluk sağlayabilir ama geçici olacaktır merak etmeyin 🙂

tarçın

Her ne kadar doğal malzemeler olsa olası alerjik reaksiyonlara sebep olabilir. Bu nedenle öncesinde mutlaka doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin.