Son 25 Yılın Gelmiş Geçmiş En Güzel 5 Güzellik Modası

Güzellik nasıl bir tutkuysa artık, geçmişi yıllara dayanıyor; ne süt banyoları, ne Kleopatra’lar ne Afrodit’ler. Belki o kadar eski çağlara gitmeyeceğiz ama güzellikle yoğrulmaya devam edeceğiz. Bugün sizin için son 25 yılın gelmiş geçmiş en güzel güzellik modasını araştırdık.

1- Fransız Manikürü

O bir efsane. O bir zerafet. Gelmiş geçmiş en ‘temiz manikür stillerinden biri.

UNSPECIFIED - JANUARY 01:  (AUSTRALIA OUT) Photo of CHER  (Photo by GAB Archive/Redferns)

2- Kısa Saç

1920’li yılların kasırgası. Coco Chanel ile başlayan kısa saç modası, günümüzde farklılaşarak çeşitleniyor.

circa 1929:  American actress Louise Brooks (1906 - 1985) who began her career dancing with the Ziegfeld Follies.  (Photo via John Kobal Foundation/Getty Images)

3- Takma Kirpik

1960’lara uzanan ve günümüzde katlanarak artan moda akımı; takma kirpik.

LOS ANGELES - 1967:  English supermodel Twiggy poses for a portrait during the filming of "Twiggy in Hollywood" directed by Bert Stern part of a three episode documentary series that aired in the spring of 1967 on ABC-TV, in Los Angeles, California. (Photo by Michael Ochs Archives/Getty Images)

4- Perma

80’li ve 90’lı yılları esir alan yoğun kıvırcıklı perma. Etkisi eskiden uzun sürerdi ama son teknoloji ile artık daha da uzayabiliyor.

American actress Raquel Welch with permed hair, circa 1970. (Photo by Terry O'Neill/Hulton Archive/Getty Images)

5- Ombre Saçlar

Ombre saçları keşfettik keşfedeli hayat nasıl da renkli. Geçen senenin favorisi ombre saçlar, son 25 yılın şahaneleri arasına girmeyi başardı.