Stil Sahibi Kadınların Çok İyi Bildiği 5 Şey!

“Moda efsanesi” tabirinin adeta arama motorundaki adı, tarz ve şıklık üzerine söylediği anlamlı sözlerle adını moda dünyasına altın harflerle kazımış bir isim; Coco Chanel… Coco Chanel’in birbirinden anlamlı sözlerinden biri ile başlayalım yazımıza;

 “Bir kadın, 2 şeye sahip olmalıdır; tarz ve hayal gücü…”

Stil, aslında hayal gücünün kumaş parçaları ile buluşması belki de. Biz bu yazımızda stil sahibi olan kadınların çok iyi bildiği 5 şeyi inceledik.

 1- Az çoktur felsefesi!

Çok makyajın kalabalıklığı zaman zaman ifadeyi değiştiren önemli bir etkendir ve bu etken her zaman olumlu olmayabilir.

makyaj

2- Moda gelir geçer, stil gelir kalırdır!

Moda rüzgârında savrulmak, stil sahibi olmak anlamını taşımaz. Gerçek stil sahibi kadın ne zaman ve nerede, ne giyeceğini bilendir.

stil

3- Stil sahibi olmanın para ile ilgisi yoktur!

Evet, para pek çok pencere açar ama stil sahibi olmak için para yeterli değildir. Stil sahibi kadınlar, tarzın cüzdanda değil özde olduğunu iyi bilirler.

çanta

4- Parçalar evladiyeliktir!

Bazı özel parçalar dolabın ‘acil durum’ köşesindedir daima. Stil sahibi her kadının -eğer renk ile ilgili takıntısı yoksa- mutlaka siyah bir elbisesi vardır.

stil_sahibi_olmak

5- Aksesuar konuşur!

Sıradan elbiseleri hareketli kılan detay kabarık saçlar değil, özenle seçilmiş göz alıcı mücevherlerdir.

ayakkabı

Stil sahibi olmanın giyilemeyen tek pırlantası ise ‘kendini tanımak ve güvenmektir’. Duruşuna inanan ve kendini bilen kadının en güzel aksesuarı ise yüzündeki samimi gülümsemedir…

Belki de şıklığın en gizli anahtarı gülümsemektir, kim bilir? 🙂