‘SÜT’un Gibi Bir Güzellik İçin Bunları Bilmek Size İyi Gelecek!

Kimine göre “gece uyku daveti”, kimine göre yatmadan önceki soğuk rehaveti… Miniklerin ilk göz ağrısı, büyüklerin “içersen büyürsün” nasihati… Sadece tatlıların değil hayatımızın da 4’te 3’ünü kaplayan bol faydalı beyaz rüya; süt! Bu yazımızda sütün faydalarını, içersek ne oluru ya da içmezsek ‘eyvahlar olsun’u paylaşmayacağız. Amacımız, sütün bilinmeyen beyazını size tanıtmakta. Başlamadan önce, isterseniz sütün en güzel hallerinden biri olan güzel bir milkshake hazırlayalım ve ardından sohbetimize kaldığımız yerden devam edelim. http://migrostv.migros.com.tr/cilekli-milkshake/

güzellik önerileri

Süt için…

1- Güzellik İçin!

Doğal güzelliğin en masum sırrını keşfedin; süt! Bir kap suya, süt tozu ekleyin ve macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Ardından yüzünüze uygulayın ve 5 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayın. Cildinizin nemine inanamayacaksınız!

2- Yanıklar İçin!

Güneş yanığı, mutfak kazası vb… Bir poşete ya da su torbasına soğuk süt koyun ve yanığın üzerinde gezdirin. Ancak bundan önce doktora görünmeyi ve danışmayı ihmal etmeyin.

3- Nasırlar İçin!

Bahçe işleri ile uğraşmayı çok seviyor ancak elleriniz bu sevginin bedelini ağır nasırlarla mı ödüyor? İşte çözümü! Günde 3 kere bir pamuk yardımıyla nasırlara süt sürün. Günden güne yumuşayacaktır.

4- Taptaze Bir Cilt İçin!

Banyo küvetinizin içinde bir miktar süt tozu veya süt dökün. Sıcak su ile karıştırın ve bir süre bedeninizi dinlendirin. Sonra mı? Kleopatra’ya selam olsun!

cilt bakımı

5- Sarmaşıksız Bir Ten İçin!

Hayatınız boyunca sizi saran şey kocaman bir sevgi olsun, zehirli sarmaşık değil! Ancak sevgiye yetişemeyip sarmaşığa bulandıysanız onun da çözümü var. Kaşıntıyı gidermek için bir bezi soğuk süte batırın ve kaşınan yere pompa yapın. Kaşıntı gidecektir!

6- Rahatlamak İçin!

Masaj yaptırmayı sevmeyen sanırız yoktur; nefis aromalı yağlar, kremler derken rüyalar ne kadar da yakın olur! Peki, size bir soru; masajı hiç süt ile yapmayı denediniz mi? Cildinizi nemlendiren sütün rahatlatma özelliğine hayran kalacaksınız! Bu arada günlük stresin verdiği gerilim tüm benliğinizi sarmışsa bir de portakallı yasemin çayı ile rahatlamayı deneyin. Yasemin, size iyi gelecek!

7- Lekeler İçin!

Parmaklarınızdaki ve ellerinizdeki lekeler canınızı mı sıkıyor? Yarım limonu bir sütün içine sıkın ve lekeli bölgeye sürün. Düzenli kullanımda lekenin rengi açılacaktır!

Kıssadan Hisse: Anneler daima haklıdır! 🙂