Tarz Kadınlara Özel 7 Dahiyane Güzellik Sırrı!

Güzellik, güzel görünmeye çalışmak, güzellik ve bakım, hep daha güzel olmak, güne güzel başlamak vb. gibi… İçinde ‘güzel’ geçen her kelime grubu ilgi alanınızdaysa ve sizi direkt bize bağlıyorsa yine doğru tercih 🙂 Bugün sizlere özel şahane güzellik sırları paylaşacağız; güzelliğinize güzellik katılsın diye.

makyaj
 Yine mi güzeliz, yine mi çiçek?

1- Ojenizin çabucak kurumasını istiyorsanız ve oje kurutucunuz kan ağlıyorsa, ojeyi sürdükten 1 dakika sonra ellerinizi soğuk suya tutun; çabucak kuruyacaktır oje.

2- Ojeyle ilgili bir sır daha. Ojenizi sürmeden önce tırnak çevrenize zeytinyağı sürerseniz, oje kalıntılarını çıkarmanız daha kolay olur. Hani o tırnağınıza taşan kısımlardan bahsediyoruz, kâbustur ya hani!

makyaj-fircasi

3- Kapatıcınızın gözaltı çizgilerine dolmasını ve çabucak yok olmasını istemiyorsanız, parmağınıza göz kalemi sürün ve kapatıcı ile karıştırın. Karışımı göz altınıza sürün, hep kapatıcınız uzun süre dayanacaktır hem de çizgilere dolmayacaktır.

4- Yanaklarınızda doğal bir parlaklık sağlamak için, ihtiyacınız olan az miktar yüz yağı… Yüzünüze yağı sürdükten sonra biraz bekleyin ve fondöteninizi üzerine uygulayın; tertemiz bir parlaklık sağlayacaktır.

makyaj

5- Eyeliner sürmekte zorlanıyorsanız, göz kalemi ile göz kapağına kısa ve minik çizgiler çekin. Daha sonra çizgileri birleştirin ve üzerine eyeliner’ınızı uygulayın. Çizgi daha pürüzsüz olacaktır.

6- Göz kaleminiz krem bazlıysa ve gözünüzde dağılıyorsa, yarım saatliğine buzdolabına koyun. Sonra kalemtıraş ile açın. Hem daha kalıcı olacaktır, hem dağılma yapmayacaktır.

makyaj_malzemeleri

7- Makyaj temizleyiciniz bittiyse, Hindistan cevizi yağı ya da badem yağı ile de makyajınızı çıkarabilirsiniz. Bu arada Hindistan cevizi yağının farklı kullanımlarıyla ilgili şu yazımızı okumuş muydunuz?