Ünlülerin Hindistan Cevizi Yağını Kullanma Yöntemleri

Biliyorsunuz elimiz, kolumuz, saçımız, tenceremiz hindistan cevizi yağı oldu. Faydalarıyla roman yazılır ki hali hazırda zamanında bir küçük kitapçık çıkarmışlığımız var güzellik rutini için hazırladığımız şu yazımızda. Bu sefer kameraları ünlülere çevirdik ve onların hindistan cevizi yağını günlük rutinlerine nasıl eklediklerini araştırdık.

1- Dünyaca ünlü antrenör Jillian Michaels, Hindistan cevizi yağını pişirenlerden. Diğerlerinin aksine bir güzellik rutini olarak değil içten gelen bir beslenme olarak uyguluyor. Yemeklerini diğer yağlar yerine Hindistan cevizi yağı ile yapıyor.

hindistancevizi

2- Ünlü aktris, komedyen ve yazar Mindy Kaling, annesinin tarifini uyguluyor. Hindistan cevizi yağını ısıtıyor ve saçına sürüp bir havlu ile sarıyor. Bekledikten sonra günlük temizleme rutinini uyguluyor ve sonuç ışıl ışıl saçlar.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari4

3- 1991 doğumlu ünlü televizyon oyuncusu Shalene Woodley, Hindistan cevizi yağını sıra dışı bir yöntem ile uygulayanlardan. Bir çay kaşığı hindistan cevizi yağını ağzında çalkalıyor ve ağızdaki bakterilerden arınıyor.

hindistan-cevizi-yagi

4- ABD’li şarkıcı Mandy Moore ise yağı, nemlendirici olarak kullananlardan. Kimyasal losyonlar yerine yağı tercih ediyor. Bu arada size bir de tüyo verelim. Banyodan çıktıktan sonra nemli teninize yağ sürerseniz, yağı içine daha fazla hapsetmiş ve 2 kat daha fazla nemlenme sağlamış olursunuz.

hindistan_Cevizinin_faydaları

5-  Oyuncu Emma Stone ise yağı, makyaj çıkarıcı olarak kullananlardan. Makyajını temizlemek ve cildini nemlendirmek için tercihi hindistan cevizi yağından yana.

hindistan-cevizi-yaginin-faydalari

Hindistan cevizi yağını ünlüler böyle kullanıyor. Biz sizin için biraz daha derine indik ve bu mucize yağın daha pek çok farklı kullanımlarını araştırdık. Okumak için tıklayın.