Üşengeçlikte Dünya Markası Olan Kadınlara Özel 5 Şipşak Makyaj Tüyosu!

Makyajsız çıkmak mı?

Yok daha neler!

Makyaj için saatler harcamak mı?
O kadar da değil!

Yukarıdaki çelişkilere meydan okuyan ve bu yazımıza tıklayan sevgili okurumuz, hoş geldiniz 🙂 Görünen o ki makyaj yapmayı seviyor ancak pek de oyalanmayı haz etmiyorsunuz. Anlıyoruz sizi… Hatta anlamakla kalmıyor, derdinize çare bile olmaya gayret ediyoruz. Bugün sizler için şipşak makyaj önerileri hazırladık. Hani olur ya, yapasınız yoktur ama yapmadan da çıkmayacak kadar kurallarınız nettir. Yaklaşın, işin sırrını veriyoruz, şşşhhh aramızda 😉

makyaj-onerileri

1- Fondöteni tüm yüzünüze uygulayıp, cilt tonunuzu hafifletmekle uğraşmayın. Sadece kusurlu bulduğunuz noktalara uygulayın. Tabi cildinizin diğer yerleriyle uyuma da bir göz atın; bir taraf kalk gidelim derken, öbür taraf dur otur olmasın yani…

2- Cildinizdeki parlama canınızı sıkıyorsa, transparan bir pudra ile işi çözebilir ya da yağ emici kağıtlarla parlamayı alabilirsiniz.

mineralli pudra

3- Rimel sürmek istemiyorsanız kirpik kıvırıcı ile kirpiklerinize şekil verebilirsiniz. Üzerine de şakacıktan bir rimel geçtiniz mi tamamdır o iş.

rimel_sürme_teknikleri

4- Allık sürmek de zahmetli mi sizin için? O halde dudağınıza sürdüğünüz ruju hafif hafif allık olarak kullanabilirsiniz.

allik-uygulama

5- Saçlarınızda yağlanma varsa ya da dolgunluğundan memnun değilseniz kuru şampuan, he baktınız o da yok o zaman bebek pudrası ile bu sorunu halledebilirsiniz.