Uzun Boylu Kadınlar İçin 5 Stil Önerisi

Uzun boylu olmak kadınlar için kimi zaman avantaj kimi zaman ise dezavantaj yaratıyor. Bir manken özelliği olsa da başlı başına dikkat çeken boyunuz yüzünden ne giyeceğiniz konusunda karar veremiyorsanız şu önerilere bir göz atmaya ne dersiniz?

kadinlar-icin-moda

1) Güzel ayakkabılar giyin

Uzun boylu bir kadın olarak girdiğiniz bir ortamda boyunuzun uzunluğunun topuklu ayakkabıdan mı olduğunu anlamak için önce ayaklarınıza bakılır. Bu tepkiyi ve eleştirel bakışları pozitif yöne çekebilmek için ayakkabılarınızın güzel olmasına özen gösterin. Böylece birden sorgular bakışlardan kurtulup, hayran gözlerle karşılaşacaksınız. Ayakkabılarınızın ne tarz olduğu ise tamamen size kalmış. Spor, düz ya da topuklu.. Ne giyerseniz giyin, ayakkabılarınızı özenle seçin.

kadin-ayakkabi

2) Topuklu ayakkabılardan korkmayın

Topuklu ayakkabılar tüm kıyafetlere estetik ve hacim katan detaylardan. Uzun boylu oluşu ile dikkat çeken bayanların da topuklu ayakkabı giymesinde hiçbir sakınca yok. Aksine topuklu ayakkabının kıyafetlere katacağı estetik onlar için de geçerli.

moda

3) Büyük aksesuarlar kullanın

Eğer uzun boyluysanız kocaman çantalar ya da büyük bileklikler sizin ilk tercihlerinizden olmalı. Çünkü uzun boylular bu tip aksesuarları taşımak konusunda biraz daha şanslı. Standart boya sahip kadınlarda kimi zaman fazlalık gibi duran bu aksesuarlar, uzun boylu kadınlarda daha hoş durabiliyor.

moda-hakkinda

4) Giysilerinize renk katın

Abartmamak kaydıyla giysilerinize renk katmak dikkati boyunuzdan, kıyafetlerinize çevirecektir. Bu anlamda geometrik desenler, düz kıyafetler üzerine takılan renkli aksesuarlar sizin en büyük yardımcılarınız olacaktır.

kadin-modasi

5) Biraz dekolte

Uzun boylu bayanlarda en hoş duran şeylerden biri de dekolte. Fakat kullanacağınız dekoltenin tek bir yerde olmasına özen göstermelisiniz. Kısa bir elbise ya da etek giyiyorsanız, üstünüzün kapalı olmasına özen gösterin ya da kıyafetinizin üst bölümünde dekolte kullandıysanız, o bölge ile sınırlı kalın.