Veda Zamanı: 2017’de Trend Olmayacak 7 Şey

Ne 2016’ydı ama; renkli ceketler, çizgili pantolonlar, surata binbir çeşit kontürleme modelleri vs. derken koskoca bir trendi de geride bırakıyoruz. Peki bu sene neler giyeceğiz, neler takacağız, neler süreceğiz? 2017 modasını sizin için araştırdık.

1- Elveda kot ceket, merhaba kadife. Geçen sene kıyafetleri, kot ceketlerle kombinlemek güzel fikirdi. Ancak bu sene kotların yerini fazlasıyla kadife kumaşlar alıyor.

kadife_ceket

2- Geçen seneki tasmalara revize geldi. Artık tek parça değil çok parça boyunluklar moda. Kolyeler metalleşiyor ve artıyor yani.
kolye
3- Ah şu kontur makyajı. Arama motorunun en vefalı sorusu çıktı; kontur makyajı nasıl yapılır? Burunlar küçüldü, elmacık kemikler belirginleşti derken kendi yüzümüzü itina ile çizdiğimiz bir yıl oldu. Bu sene ise daha doğal ışıltılar bizi bekliyor.

makyaj

4- Keskin bukleli saçlar da geride kalıyor. Bu sene rüzgarda dağılmış saçlar, ahenk ile parlayacak gibi duruyor. Kuaförden çıkmış gibi değil, rüzgarda dağılmış saçlar yani.

dalgali_saclar

5- Geniş kesim montlar yerine, vücuda oturan modeller tercih edilebilir. Geçtiğimiz seneki dökümlü montlar, şimdi biraz daha fit duracak yani.

mont

6- Çanta ve ayakkabı uyumu artık demode. Bu sene farklı tonların kombini moda. Farklı tonlar dediysek birbiri ile alakasız değil tabi, mümkün mertebe birbirine yakın tonlar tercih ediliyor.
kiyafet_modasi
7- Gizli topuklu ayakkabıları çok sevdik ama bu sene vedalaşıyoruz. Çünkü gizli topuk ayakkabılar yerine gece ayakkabıları daha revaçta olacak gözüküyor.
gece_ayakkabisi

2017 sadece kıyafet değil yemek trendleri bakımından da bir hayli hareketli geçeceğe benziyor. Sizin için 2017 yemek trendlerini derlediğimiz yazımızı okumak için tıklayın.