Vücut Tipine Göre Etek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Etekler; kıyafet çeşitlerinin en güzeli, en etkilisi olabilir. Altına bir topuklu ayakkabı, üstüne şifon gömleklerden giyer bir de hoş takılar ile tamamlarsanız içinizden bir ses âdeta “iyi ki kadın olarak yaratılmışım.” diye fısıldamaya başlar.

Kombin oluşturmak ayrı bir meseledir, vücuda yakıştırmak ise çok ayrı. Mesela; vücudunuzu iyi tanıyor ve hangi eteğin yakışacağını biliyor musunuz? Bilmiyorsanız size yardımcı olacağını düşündüğümüz bu satırlarımıza bir göz atın deriz.

İşte vücut tipinize göre en uygun etek nasıl seçilir 7 öneri:

1. İnce Bir Bele Sahipseniz…

İnce ve narin bir bele sahipseniz etek seçiminizi yüksek belli modellerden tercih etmek sizin için şahane bir karar olacaktır.

bu-yilin-modasi

 

2. Kısa Boylu ve Zayıfsanız…

Kısa boylu bir kadınsanız ve daha uzun görünebilmek istiyorsanız diz üstü modelleri tercih edebilirsiniz. Diz üstü modeller ile bir göz yanılması yaratıp uzun boylu görünebilir, feminen bir şıklığı kolayca yakalayabilirsiniz.

elbise-modasi-hakkinda

3. Kilolu Bir Vücuda Sahipseniz…

Kilolu bir vücuda sahipseniz ve bu özelliği biraz olsun kamufle etmek istiyorsanız eteklerinizi daha koyu renklerden, desensiz ve taşsız daha sade modellerden tercih edebilirsiniz. İlla ki desen seviyorsanız büyük desenler yerine minik desenli etekleri tercih edebilir hem daha iyi bir görünüm elde edebilir hem de şevkinizi kırmamış olursunuz.

moda

 

4. Armut Tipi Bir Vücuda Sahipseniz…

Daha geniş bir alt bedene sahipseniz ve bunu gizlemek istiyorsanız çan etekleri tercih ederek hedefinize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda belinize ince bir kemer takıp göz yanılması yaratarak vücut tipinizin kum saatine evrilmesini sağlayabilirsiniz.

elbise-modasi

5. Dikdörtgen Tipi Bir Vücuda Sahipseniz…

Omuz, bel ve göğüs ölçüleriniz birbirine çok yakınsa dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz demektir. Daha şekilli hatlara sahip gibi görünmek istiyorsanız belinizin inceliğini ön plana çıkarmak için çan etekler, kloş etekler ya da kalem etekleri tercih edebilirsiniz. Üzerine de bol bluz giyerseniz eşsiz bir kombin yaratabilir, daha yuvarlak hatlara sahip gibi görünebilirsiniz.

kadin-ayakkabi-modeli

6. İnce Bacaklara Sahipseniz…

Bacaklarınızın sizi rahatsız edecek kadar ince olduğunu düşünüyor ve bu görünümü kamufle etmek istiyorsanız diz altı çan etekler tercih ederek bacaklarınızın daha kalın görünmesini sağlayabilirsiniz. Bacaklarınızın görünümünü ortaya çıkaran mini etekleri tercih edecekseniz altına uzun çizmeler ya da diz üstü kalın çoraplar seçerek kombininizi tamamlayabilirsiniz.

kadınlar

7. Kum Saati Tipi Bir Vücuda Sahipseniz…

Kum saati tipi bir vücuda sahipseniz birçok kadının hayalini kurduğu bir vücut tipine sahipsiniz demektir; ancak daha feminen görünmek istiyorsanız kalem etekler, maksi etekler sizin için şahane bir seçim olacaktır. Bol etek giymek istediğinizde de belinize bir kemer takarak daha da hoş görünebilirsiniz.