Vücut Tipine Göre Pantolon Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Pantolonlar, günlük hayatımızda kararsız kaldığımız tüm kombinlerin en rahat kurtarıcısıdır. Kumaş, kot, kadife, gabardin, keten derken birçok çeşidi ile hayatımıza kolaylık ve güzellik katarlar. Üzerine yakıştırdığımız birbirinden farklı seçimler ile birçok yeni tarz elde edebilir, günü kurtarırız.

Peki biz onları bu kadar severken acaba onlar da bizi seviyor mu dersiniz? Yani vücudunuza yakışan pantolonları biliyor, seçiminizi buna göre yapabiliyor musunuz, yoksa ben gelişigüzel giyerim diyenlerden misiniz?

Kimse kimsenin giydiğine karışamaz; ancak siz, kendi özgür irademle doğru pantolon seçimi yapmak isterim diyorsanız satırlarımızın devamına buyurun.

İşte vücudunuza uygun pantolon seçebilmek için dikkat etmeniz gereken 7 detay:

1. Bacak Boyunuz Kısaysa…

Kısa uzunlukta bacaklara sahipseniz ve daha uzun, düzgün görünmesini istiyorsanız sizin için en doğru seçim pilili pantolonlar olabilir. Pilili pantolonlar her ne kadar eskide kalmış olsa da eski tarzları bugünde yaşatmayı seven ve farklılık arayan biriyseniz bu seçimle kendinizden bahsettirebilirsiniz.

Bir başka seçenek olarak aşağıya doğru bollaşan paça modeller ve yüksek bel pantolonlar tercih ederek bacak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

kadin-pantolonu

2. Bacaklarınız Kalınsa…

Kalın yapıda bacaklara sahipseniz ve daha ince görünmesini istiyorsanız ince ve boydan çizgili pantolonlar ile istediğiniz görünümü yakalayabilirsiniz.

pantolon-moda

3. Kıvrımlı Bir Vücuda Sahipseniz…

Hafif dolgun bir vücuda sahipseniz ve boyunuzun daha uzun görünmesini istiyorsanız paça kısımlara doğru bollaşan pantolon modelleri ile hedefinize ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda düşük yerine yüksek bel model pantolonları tercihi ederek göbek kısmının toparlanmasını sağlar ve daha şekilli bir görünüm elde edebilirsiniz.

pantolon

4. Kısa Boylu Minyon Bir Yapıdaysanız…

Sizin için en uygun modeller dar paça olan pantolonlardır. Kısa ve dar paçalı pantolonlar ile daha hoş bir görünüm elde edebilirsiniz.

pantolon-modelleri

5. Üst Kısmınız Daha Genişse…

Vücudunuzun üst kısmı daha geniş, alt kısmı daha dar ise bol paça, İspanyol paça pantolonlar tercih edebilirsiniz. Böylece vücudunuzdaki orantısızlığı kamufle edebilir, daha hoş görünebilirsiniz.

cizgili-pantolon

6. Uzun Bacaklara Sahipseniz…

Uzun bacaklara sahipseniz muhtemelen her pantolon tipi yakışacak demektir; ancak size önerimiz tercihlerinizi düşük bel modellerden yana kullanmanız olacaktır. Bu pantolon tipleri ile hoşluğunuza hoşluk katabilirsiniz.

kadin-pantolon-modasi

7. Dikdörtgen Vücut Tipine Sahipseniz…

Omuz, kalça, göğüsleriniz aynı ölçülerde ise bel oyuğunuzu belirginleştirmeye çalışmak ilk hedefiniz olmalıdır. Bunun için yüksek bel, boru paça pantolonları ya da yüksek bel, dar paça pantolonları tercih ederek hedefinize ulaşabilirsiniz.