Mevsime Göre Yenilemeli: Yazın Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Kışın kuruluk, yazın yağlanma! Siz de cildinizi bir türlü doğru denge de tutturamayanlardan mısınız? Öyleyse cilt bakımınızı mevsime göre yenilemeniz gerektiğini artık anlamalısınız. Her mevsim değişimiyle beraber farklı sıcaklıklar, nem ve değişen hormon dengeleri cildin de doğal olarak bir savunma mekanizması oluşturmasını sağlıyor. Şu sıcak yaz günlerinde dikkat edeceğiniz birkaç noktayla çok daha sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

En Kötüsü: Nem

Her şeyin başı sağlık ve nem! Mevsim ne olursa olsun, cilt tipiniz ne olursa olsun mutlaka cildinizi nemlendirmelisiniz. Kuru ciltlilerin cildi yazın daha çok kururken, karma ve yağlı cilde sahip olanlar daha fazla yağlanabilir. Ancak nem dengesini korumak için cildiniz yağlı bile olsa uygun nemlendiriciler kullanmalısınız.

migrostv_-evbahcecilerinemujdeslider_v1_030517

Duru Yüzler: No Make up Make up

Yazın mümkün olduğunca ağır makyaj yapmaktan kaçının! Temiz ve gözenekleri açık bir cilt daha iyi oksijen alır ve cildiniz daha sağlıklı görülür.

makyaj

Nokta Atışı Çözümler: Maske

Hazır maskeler ve kil maskeleri gibi ürünlerle beraber özellikle mevsim meyvelerini de içeren doğal maskelerle cildiniz güneş gibi parlayabilir.

cikolata-maskesi

Şart ki Şart: Güneş Kremi

Artık yaz kış güneş kremi kullanılması gerektiğini bilmeyen yok sanırız. Ancak yine de hatırlatalım. Güneş kremi kullanmadan sokağa çıkmanız erken yaşlanma ve cilt deformasyonunu inanılmaz boyutlara taşıyacaktır.

güneş kremi

Anlık Çözüm: Güneş Gözlüğü

Göz retinanız, göz kapağı ve göz çevresi için güneş gözlüğü kullanın. Erken yaşlanma ve çizgilerinizi belirginleştirecek güneş ışınlarından en iyi güneş gözlüğüyle korunabilirsiniz.

gozluk