Yeni Haftaya Ekspres Bakım: Gül Suyu Mucizesi!

Pazartesi‘ye ve yeni haftaya mükemmel bir cilt ile başlamak isteyenlere #iyigelecek önerilerimiz var bu hafta. Eski yıllardan günümüze uzanan güzellik ritüellerinden biri; gül suyu. Doğal cilt bakımı nasıl yapılır, porselen cilt nasıl olur, cilt nasıl pürüzsüz hale gelir, sivilceler nasıl yok olur ve ciltteki kızarıklıklara iyi gelen doğal bakım kürleri ve dahası gül suyunun faydası nedir? İşte tüm bu soruların yanıtlarını aşağıda veriyoruz.

1- Ciltteki kızarıklıklar ile başlayalım. Özellikle soğuk ısırığından meydana gelen ve genellikle damarların yüzeye yakın olmasından kaynaklanan bir cilt sorunu kızarıklık. Krem sürdükten sonra kızaran ciltlere ne iyi gelir sorusunun en masum yanıtı gül suyu. Pamuğa dökün ve cildinizi silin. Sonrasında durulama gerektirmez, kendi haline bırakın. Ve ardından nemlendirici kreminizi sürün.

cilt bakımı

2- Cilt temizleyen doğal tonik arayışındaysanız gül suyunu mutlaka deneyin. Alerjik nedenlerden dolayı kozmetik ürünler kullanamıyorsanız gül suyu ile cildinizi silebilirsiniz. En az tonik kadar gözeneklerinizi sıkılaştırır ve kirleri temizler.

cilt_bakımı

3- Siyah noktalarla başınız dertte mi? Gül suyu verelim? Temizlenmiş cildinize gül suyu sürün; gözeneklerdeki fazla yağı ve kiri almakla kalmaz sivilce ve siyah noktalarla da savaşır.

cilt bakımı

4- Gül suyunun cilt nemini dengelediğini biliyor muydunuz? Cildiniz çok yağlıysa yağını alır, kuruysa hafif nem sağlar. Her cilt tipi için uygun denilmesinin ardında yatan neden bu olabilir belki de.

cilt bakımı

5- Günlük nemlendiricinize de gül suyu ekleyebilirsiniz. Birkaç damlası yeterli olacaktır, hem nefis bir koku sağlayacak hem de krem ile bir araya geldiğine daha güçlü bir etkiye sahip olacaktır ve kuruluktan eser kalmayacaktır.

hassas_ciltler

6- Gül suyunun cilde faydalarını anlattık ancak saçları da söylemeden geçmeyelim. Saç bakımında da faydalanabilirsiniz gül suyundan. Banyodan çıktıktan sonra nemli saçlarınıza gül suyu sürerseniz saçlarınız anında nemlenir. Eğer saç derinize nüfus eder ve ovarsanız kepek oluşumunu da önleyebilirsiniz. Gözlerinize gelmesinden kaçının, aman dikkat.

gul_suyu

Her ne kadar doğal bir ürün olsa da olası alerjik reaksiyonlara karşı uygulamadan önce mutlaka doktorunuza danışmanızı öneririz. Madem bu kadar gül suyunu andık gelin yazımızın finaliniz de güzel bir maske tarifi ile yapalım. Gül suyu ile sivilce maskesi tarifini izlemek için tıklayın.