Fırından Yeni Makyaj Trendi Çıktı; Islak Görünüm Ve Kırmızı Ruj!

Gün geçmiyor ki yeni makyaj trendleri çıkmasın, yeni akımlar yüzümüzü etkisi altına almasın. Bugün işin biraz da ‘ıslak’ yönünü ele aldık.

Malumunuz ışıltılı ten, gün ortasında bile taze bir cilt hayalleri süsleyen müthiş ikili. Uzmanlar bu efsane ikiliyi yeni makyaj trendinde buluşturmuşlar. Tenin ışıltısı ıslak görünümün; tazeliğin belirtisi de kırmızı rujun sorumluluğuna. Gelin bu yeni akımı adım adım anlatalım.

yeni-makyaj-trendi

1. Adım: Cildi Nemlendiriyoruz!

Sağlıklı ve parlayan bir cildin temelinin nemden geçtiğini bilmeyenimiz yoktur. Bunun için ideal olan önce cildi bir güzel temizlemek, üzerine tonik uygulamak ve sonrasında nemlendirmek. Püf nokta ise nemlendirici sürdükten sonra yaklaşık 10 dakika beklemek. Cilt kremi tamamen emmeden üzerine fondöten uygulaması yapılırsa, cildiniz makyajı kusabilir. Renk dengesizliği de cabası tabi.

2. Adım: Fondöteni Uyguluyoruz!

Fondöten uygulaması için yeryüzünde daha ne kadar hurafe üretilebilirdi emin değiliz.

“Parmakla uygularsan, tenin ısısını alır ve fondöten daha kalıcı olur.”
” Fırçayla uygularsan, her tarafa eşit dağıtırsın ve renk dalgalanmasını önlersin.”
” Sünger ile uygularsan tüm fondöteni sünger emer ve hiçbir işe yaramaz.”

İlk aklımıza gelenler. Bunların doğruluk payını bilemeyiz ancak bildiğimiz şu ki ıslak görünümün sırrı ıslak süngerden geçiyor. Süngeri bir parça ıslatın ama öyle lök gibi su değil çok çok az nemlendirin. Sonra fondöteninizi daire şeklinde hareketlerle yüzünüze uygulayın.

3. Adım: Far Seçimi!

Islak makyaja yapılan her koyu fırça darbesi, makyajın büyüsünü bozacaktır. Gözü ne kadar sade tutarsak, kırmızı dudaklarımızı o kadar öne çıkarırız. He tabi demiyoruz ki hiç far sürmeyin. İlla sürmek isterseniz, pastel ve nude tonlarda bir far uygulayıp, üzerine rimel sürebilirsiniz.

4. Adım: Kırmızılanıyoruz!

Islak makyaja en çok yakışan renklerden biri kırmızı. İsterseniz önce bir kalem çekerek dudak çizginizi belirleyin, üzerine kırmızı rujunuzu uygulayın. Kırmızı rujun bir de sürme tekniği var. Onu da şu videomuzdan izleyebilirsiniz.

Islak makyajın en önemli püflerinden biri ile son verelim yazımıza. Eğer makyajınızı ‘nemli’ tutmak istiyorsanız, üzerine pudra sürmekten kaçının. Çünkü pudra cildinizi anında matlaştıracaktır. Bunun yerine belki biraz allık kullanabilirsiniz. Ancak dudağınız kırmızı olduğundan allık seçiminde pembeden kaçının olur mu? Toprak tonları ya da makul simli bir bronzer da işinizi görebilir.

Evet ne diyorduk, bugün de mi çok güzeliz ne? 😉