Yılbaşı Akşamı 10 Yaş Daha Genç Görünmek İster misiniz?

Çok çaktırmasak da yaşanmışlıkları ele veren birtakım fizyolojik değişiklikler yaşıyoruz; yer çekiminin etkileri, kaz ayakları, belki biraz kırışıklık ve kendini bilmez saç dökülmeleri… Bugün hepsine bir sünger çekiyoruz. Evet, gençlik yıllarımızı belki geri getiremeyiz ama yılbaşı akşamı birkaç yaramazlık ile çok daha genç görünebiliriz. Biz 10 yaş dedik; gerisi el marifetinize bağlı. Başlıyoruz!
makyaj


1- Kaşlar!

Kaşlar, malumunuz tüm tarzınızı ele veren bir detay. Yanlış alımlarla küsebilir, ifadenizi değiştirebilir. Yanlış bir cımbız darbesi ile şaşkın ya da sinirli bakmak an meselesi. Peki, ne yapabiliriz? Öncelikle bir kaş kalemi edinin. Kaşlarınızdaki boşlukları doldurun ve bakışlarınızı sabitleyin. Bu, genç görünmenizi sağlayacak ilk unsur.

yılbaşı_makyajı

2- Ah şu kaz ayakları!

Kaz ayaklarınıza fondöten uygulamak, onları daha belirgin yapacaktır. Bunun yerine, fondöteninizden 2 ton açık renkte bir aydınlatıcıyı uygulayın. Üzerine simsiz, mat bir beyaz far sürün. İzler, derinlemesine kapanacaktır. Unutmadan, simsiz üzerindeki vurgumuzun nedeni de söyleyelim. Simli farların gözaltına uygulanması ifadenizi yorgunlaştıracak, simin yansıttığı bakış donuk olacaktır.

3- Parantez gülüşler!

Burun ve ağzınızın arasında, parantezi andıran çizgiler için aydınlatıcı uygulamayı deneyin. Fondöteninizden 2-3 ton açık bir renkte aydınlatıcı uyguladıktan sonra, üzerine transparan pudra geçin. İzleriniz kaybolmasa bile keskinliği azalacaktır. Kırışıklık üzerine yoğun makyaj uygulamak, her detayı daha da ele verecektir.

4- Renkli göz kalemleri ile vedalaşın!

Göz altında ve göz çevrenizde kırışıklıklar çok belirginse kaçmanız gereken iki renk; yeşil ve mor. Özellikle alt kirpik diplerinize uyguladığınız takdirde, çok dikkat çekecek ve tüm ilgiyi bu bölgeye toplayacaktır.

dumanlı_goz_makyajı

5- Elma yanaklar!

Pembe ya da kayısı tonlarındaki allıklar sizi daha enerjik ve dinç gösterir. Fakat allığınızı elmacık kemiklerinin altına sürmemeye özen gösterin. Çünkü çökük yanaklar sizi daha yaşlı gösterecektir.

6- Bal dudaklar!

Yaş ilerledikçe dudaklar incelir ve kenarlarında ince çizgiler daha da belirginleşir. Bu görüntüden kurtulmak için ilk yapmanız gereken dudak kalemi ile dudaklarınızın kenarlarına çerçeve çizmek. Böylelikle rujunuzun taşmasını da engellemiş olursunuz. Dudak kaleminde tercih edeceğiniz renkler pembe ve turuncu tonlarında olmalı ki genç görünüm canlılıkla birleşsin.

7- Ve final; gıdı!

Çenenizin sivri ucuna parlak pudra sürerseniz çenenizi ön plana çıkarır, gıdıyı ötelemiş olursunuz ki sanırız şuan bu sizi mutlu edecek 🙂