Yüz Bakımı İçin Etkili 7 Yöntem

Yüzümüz kimliğimizdir. Dış görüntümüzün büyük bir kısmı olan yüzümüzün, parlak ve sağlıklı bir görünüme sahip olması ile demek daha güvenli daha sempatik bir kimlik edinmemiz için büyük yardımcıdır. Bu nedenle ona iyi bakmalı, gereken özeni göstermeliyiz. İşte sağlıklı bir görüne sahip yüze sahip olabilmek için 7 bakım yöntemi!

1. Limonun Gücü Her Zaman Yanınızda

Birçok temizlik alanında oldukça güçlü bir etkiye sahip olan limon, bu kez cildiniz için fayda sağlamaya hazır. Birkaç damla limon damlattığınız pamuk ile yüzünüzü silerek sivilce oluşumunu engelleyebilirsiniz.

limon

 

2. Soğuk Su Şifadır

Soğuk suyla yüzünüze şok niteliğinde yapacağınız uygulama, yüzünüzün pürüzsüz bir görünüme sahip olmasına yardımcı olur.

su-hakkinda

 

3. Maden Suyundan Buz Kalıpları

Maden suyunun sağlık için oldukça faydalı olduğunu artık biliyoruz. Peki ya cildimiz için olan faydalarını biliyor muyuz? Maden suyunu buz kalıplarına döküp dondurun. Daha sonra hazırlamış olduğunuz buz kalıplarını yüzünüzde gezdirerek sağlıklı ve zahmetsiz bir yüz bakımı sağlayabilirsiniz.

Kahveli Buz Tarifi

4. Düzenli Uyku Önemli

Her gün aynı saatte uyuyup aynı saatte uyanmaya özen gösterin. Düzenli uyku uyumayıp yorgun düştüğünüz takdirde ilk etkilerin yüzünüze yansıyacağını unutmayın. Göz altı torbalarına ve pürüzsüzlüğünü yitirmiş bir yüze sahip olmak istemiyorsanız düzenli bir uyku uyumaya özen göstermelisiniz.

kaliteli uyku

5. Düzenli Beslenme Önemli

Cilt için gerekli olan birçok vitamin ve minerali en iyi bakım ürünlerinde değil, sebze ve meyvelerde bulabilirsiniz. Bu nedenle abur cubur gıdalardan uzak durur düzenli beslenmeye dikkat ederseniz yaşlanma belirtilerinin geciktiği, pürüzsüz bir yüze sahip olabilirsiniz.

salad

6. Bitki Çayından Yararlanın

Bitki çayı içmenin keyfini ve sağladığı yararları artık biliyoruz. Sırada ondan yüzünüz için yararlanmak var. Birkaç damla bitki çayı damlattığınız pamuk ile yüzünüzü silerek tüm gözeneklerinizin temizlenip rahat nefes almasına yardımcı olabilirsiniz.

bitki-cayi

7. Bol Su İçin

Cilt sağlığı için dikkat etmeniz gereken en önemli madde su içmeye önem vermektir. Günde yeteri kadar su içerek yüzünüzde oluşacak yaşlılık belirtilerini önleyebilirsiniz.