Yüz Temizliği İçin 6 Doğal Yöntem

Hava kirliliği, makyaj etkileri derken hayatımız boyunca en hoyrat davrandığımız bölgelerimizden biri yüzümüz olur. Oysa ona gereken özeni göstermeli, kaybettiklerini daima geri kazandırmaya çalışmalıyız. Peki nasıl? Yüzümüze gereken özeni onu doğal yöntemlerle iyi temizlemeye çalışarak başlayabiliriz.

Yazımızın devamında kimyasal ürünler dışında hangi doğal seçeneklerle yüzünüzü temizleyebileceğinizi sizin için derledik. İşte yüz temizliği için birbirinden doğal ve etkili 6 yöntem…

1.Ilık Su

Yüzünüzü temizlemek için sanıyoruz ki bundan daha iyi bir seçim olamazdı. Gün sonunda yüzünüzü tüm kötü etkilerden arındırmak için makyajınızın kabasını sildikten sonra ılık suyun şefkatinden yararlanarak yüzünüzü derinlemesine temizleyebilirsiniz.

2.Gül Suyu

İyi bir gül suyu, cilt için en iyi tonik yöntemlerinden biridir. Her gece yatmadan önce siz de yüzünüze bir pamuk yardımıyla gül suyu uygulayarak makyajın kötü etkilerini yok edebilir, sağlıklı ve canlı bir yüze sahip olabilirsiniz.

3.Maden Suyu

Her gün bir bardak içilmesi önerilen maden suyunun bedeninize olduğu kadar cildinize de iyi geleceğini bundan önce hiç düşünmemiş olabilirsiniz, ancak bundan sonra maden suyundan bolca yararlanma zamanı. Yüzünüze pamuk yardımıyla maden suyu uygulayarak derinlemesine bir temizlik sağlayabilir, aynı zamanda cildinizin günlük ihtiyacı olan su ve minerali karşılayabilirsiniz.

4.Kabak Lifi

Sağlıklı ve tertemiz bir cilt için herkesin iyi bir peeling yöntemine ihtiyacı vardır, işte size güzel bir yöntem! Kişisel bakım marketlerinde kolayca bulabileceğiniz kabak lifinden hemen edinin. Kabak lifini hafif ıslatıp gün sonunda yüzünüzü yuvarlak hareketlerle silin. Tamamen doğal bu lif sayesinde cildinizi hem temizleyin hem de ölü deriden kurtulun.

5.Buhar Banyosu

Siz saunalara gidemiyorsanız saunalar size gelsin! Hemen geniş bir kabı kaynar suyla doldurun ve yüzünüzü buharına doğru dikkatli bir şekilde tutun. Bu doğal yöntem sayesinde yüzünüzdeki siyah noktaları temizleyin, yüzünüzün nem ihtiyacını karşılayın.

6.Doğal Sabunlar

Banyo sırasında yüzünüzü duş jelleriyle temizlediğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Yüzünüzün bir pH dengesi vardır ve buna uygun seçimler yapmanız gerekir. Bu nedenle kimyasallarla dolu duş jelleriyle yüzünüze zarar verebilirsiniz. Duş jelleri yerine yüzünüz için özel, doğal içerikli sabunlar edinin. Bu sayede yüzünüzü sağlıkla temizleyin.