Yüz ve Boyun Bölgesi İçin 8 Öneri

Yüz ve boyun bölgesi, gün boyu kötü etkilere en çok maruz kalan bölgeler olduğundan yaşlanma belirtileri daha çabuk görülebilmektedir. Bu bölgeler öylesine önemlidir ki bakımı ihmal edilirse olduğunuzdan daha yaşlı, bakımına önem verilirse olduğunuzdan daha genç görünmeniz mümkün hale gelebilir.

Peki iyi bir bakım için neler yapmalı? İşte cevapları:

1. Önlem Alınırsa İşler Kolaylaşır

Yüz ve boyun bölgesindeki yaşlanma belirtileri henüz yoğunlaşmamışken birtakım uygulamalara başlamak hayat kurtarıcı niteliğindedir. Çizgiler henüz hafifken dolgu, botoks gibi yöntemlere başvurabilirsiniz. Aynı zamanda cilt altına anti-aging vitamin ve mineral uygulamalarını düzenli olarak yaptırırsanız uzun yıllar genç kalmak mümkün hale gelir.

kadınlar_günü

2. Mezoterapi

Ciltteki kırışıklıklar için en etkili yöntemlerden biridir. İçerdiği hyalüronik asit, vitamin ve proteinler sayesinde cilde kısa zamanda nemlilik kazandırarak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur.

kadinlarda-sac-sekillendirme

3. Fraksiyonel Lazer Uygulaması

Bu yöntem, derinin kaybettiği elastikiyetin geri kazandırılmasını amaç edinir. Aynı zamanda et benleri ve cilt lekeleri gibi problemlerin yok olmasına yardımcı olur. Deri altındaki hücreleri yenileyerek kırışıksız ve daha genç bir cilt görünümü sağlar.

sac-modelleri-kadin

4. Egzersiz Hareketleri

Yüz yogası gibi yüz ve boyun bölgesinin daha genç görünmesini amaçlayan birçok egzersiz hareketi bulunuyor. Bunlardan kendinize en uyum gösterdiğini düşündüklerinizi seçip özel bir program hazırlayabilir düzenli şekilde uygulayarak genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

egzersiz3

5. Doğal Maskeler Hazırlayın

Meyve ve sebzelerin sadece lezzetlerinden değil, faydalarından da yararlanmayı unutmayın. Elma, muz, avokado, kivi, patates, erik, salatalık gibi birçok sebze ve meyveyi püre haline getirip yüz ve boyun bölgenize uygulayarak cildinizin gençleşmesine yardımcı olabilirsiniz.

evde-krem-tarifi

6. Daima Nemli Tutulmalıdır

Yüz ve boyun bölgenizin yaşlanma belirtilerini azaltmak için daima nemli olmasına özen göstermelisiniz. Bunun için içeriği ağır olmayan, Hindistan cevizi yağı, badem yağı, papatya yağı, gül yağı gibi doğal ve bitkisel seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

el-kremi

7. Peeling ve Tonik Uygulayın

Yüz ve boyun bölgenize ayda bir olarak peeling ve her gece uyumadan önce tonik uygulamaya özen gösterin. Böylece cildinizi besler uzun yıllar genç kalmasına yardımcı olabilirsiniz.

Peeling

8. Yastık Seçiminize Dikkat Edin

Sakın komik gelmesin; gece uyuduğunuz yastık, yüz ve boyun bölgenizde oluşacak kırışıklıkların temelini oluşturabilir. Yanlış bir yastık seçimi yüzünden yüz ve boyun bölgenizde derinlemesine kırışıklıklar oluşabilir. Bunun için uygun yüksekliğe ve yumuşaklığa sahip yastıklar kullanmaya özen göstermelisiniz.