MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Her Gün Kahve İçmeniz İçin 7 Sebep

mblog_image

Sağlıklı bir yaşam sürmek için her yiyecek ve içecekten dengeli bir şekilde almamız gerektiğini artık biliyoruz. Nasıl ki birçok besin âdeta şifa niteliğindeyken miktarı abartıldığında zehir olur kahve de o seçeneklerden yalnızca biridir. Tüketimi abartılan kahve; uyku düzenini bozma, kalp çarpıntısı yapma gibi sorunlara neden olurken doğru miktarlarda tüketildiğinde vücuda birçok fayda getirir. Yorgunluğumuzu gidermek, uykumuzun açılmasını sağlamak, keyfimize ortak etmek gibi amaçlarla içtiğimiz kahve aslında bakın nasıl faydalar sağlıyor?

DEVAMINI OKU

Aloe Veranın 6 Farklı Kullanım Alanı

mblog_image

Aloe vera, doğanın bize sunduğu mucizelerden biridir. Güçlü bileşenleri sayesinde temizlikten, hastalıklara kadar birçok konuda çözüme kavuşturma özelliğine sahiptir.
Sıradaki yazımızın devamında aloe vera bitkisinden hangi farklı kullanım alanlarında yararlanabileceğimizi sizin için derledik. İşte detaylar.

DEVAMINI OKU

Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Tarhana Çorbası Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Soğuk günlerin sıcacık kucaklayıcısıdır nefis çorbalar. Özellikle bolca koşuşturma ile geçen aşırı soğuk bir günün ardında eve geldiğinizde sıcacık bir kâse çorbanız varsa âdeta dünyanın en şanslı insanı gibi hissetme nedeni tam karşınızdadır.

DEVAMINI OKU

Saç Dökülmesinin 7 Farklı Nedeni

mblog_image

Kadın ya da erkek olalım herkes mükemmel görünümde, sağlıklı yapıda saçlara sahip olmak ister. Harika saçlar ile daha hoş bir dış görünüm kazanır daha sağlam bir özgüvene sahip oluruz. Eğer saç dökülme sorunu yaşıyorsak öncelikle bunun sebebini araştırmamız gerekir. Dökülme; tıbbi, patolojik bir sebepten ya da çevresel faktörlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle kişi, çeşitli test ve kontrollerden geçmeli ve çözüm yollarını bu sonuçlara göre belirlemelidir. Peki hangi sebeplerle saç dökülme problemi yaşanır? Sıradaki yazımızda o sebeplerden bazılarını sizin için derledik. Detaylar için okumaya devam edin.

DEVAMINI OKU

Alerjisi Olanlar Buraya: Yumurta Yerine Geçebilen 6 Besin

mblog_image

Vegan beslenme şeklini tercih ediyor olabilirsiniz, yumurtanın kokusundan hoşlanmıyor olabilirsiniz, yumurta bünyenize ağır geliyor olabilir ya da yumurtaya karşı alerjiniz vardır; çeşitli sebeplerle hayatınızda yumurta olmaması gerekiyorsa yumurtanın yerine geçebilecek yeni alternatifler bulmak gerekir. Sıradaki yazımızda özellikle hamur işlerinde yeri oldukça önemli olan yumurtanın yerine geçebilecek alternatifleri sizin için derledik. İşte yumurta görevini üstlenip sizi hiç üzmeyecek 6 malzeme.

DEVAMINI OKU

Kilo Verme Motivasyonu İçin 10 Geçerli Sebep

mblog_image

Herkes daha fit ve sağlıklı bir vücuda kavuşmak ister. Bunun için çeşitli yollar dener, bazen başarılı olur bazen başarısız; ancak önemli olan istikrarı sağlayıp hedefe doğru sağlam bir motive ile ilerleyebilmektir. Sadece iyi bir motive ile istenen hedefe ulaşılabilir. Peki iyi bir motive nasıl sağlanır? Kilo vermeye karar verilen ilk günlerde çok kararlıyken daha sonralarda neden bu kararlılık korunmaz? Eğer siz de diyet sırasında motivesini kaybedenlerdenseniz şimdi sıralayacağımız önerilere bir bakın deriz. İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

Hamilelik Hakkında 7 İlginç Bilgi

mblog_image

Bir kadının ömründe yaşayacağı en heyecanlı, en yorucu, en karmaşık aynı zamanda en ilginç dönemlerden biridir hamilelik. Öyle ya, içinizde minik bir insan vardır ve her geçen gün büyümeye devam eder. Bu minik insan; hamilelik boyunca tekmeler durur, mide bulandırır, ağırlık verir ama yine de kendini çok sevdirir. Kısacası nereden baksanız hamilelik, doğanın en ilginç olgularından biridir. Sıradaki yazımızda hamileliğin en ilginç detaylarını derlemek istedik. Belki şu an hamilesiniz, belki hamile kalmak istiyorsunuz; işte yaşadığınız ya da yaşayacağınız şaşırtıcı durumlar…

DEVAMINI OKU

7 Yeni Tarif MigrosTV’de Sizlerle!

mblog_image

Bu hafta yeni tarifler ile MigrosTV’de yine karşınızdayız!     1- Kabak Böreği Bu akşam yemeğinde farklı bir şeyler olsun.” ya da “Çayın yanında hep aynı şeyler görmekten sıkıldık, artık farklı bir alternatif göreyim” diyor musunuz? O halde şöyle buyurun, çünkü sırada börekler artık kabak tadı versin dedirtecek nefis bir tarif var! Sebze yemeği olarak […]

DEVAMINI OKU

Kâbusunuz Olmasın: Sinüzit Ağrıları Nasıl Geçer?

mblog_image

Sinüzit yüz kemiklerinin içerisindeki boşlukların iltihaplı doku ile dolmasından ortaya çıkar. Burun tıkanıklığı, burun akıntısı, geniz akıntısı, baş ağrısı ve koku almada güçlük ile kendisini gösterip kişinin gündelik yaşantısını zora sokar.

DEVAMINI OKU