MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Kolajen Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mblog_image

Bu başlık ile birlikte birçoğunuzun belki de ilk kez duyduğu “kolajen” kelimesi aslında vücudumuz için son derece önemli bir yere sahiptir. Yunancada “tutkal” anlamına gelen “kolla” kelimesinden üretilen kolajen, vücuttaki bağların gücü konusunda gerçekten de âdeta bir tutkal görevi üstlenir. Çelikten daha güçlü yapısı ile vücuda birçok fayda sağlar.

DEVAMINI OKU

Sık Değiştirmeniz Gereken 6 Eşya

mblog_image

Günlük hayatımızda yiyecek ya da içeceklerin, makyaj malzemelerinin, kremlerin ve daha birçok şeyin bir kullanım ömrü olduğunu bilir ve buna dikkat ederiz. Ürünü son kullanma tarihine göre kullanmaya devam eder ya da bırakırız. Oysa şimdi sıralayacağımız bazı eşyaların da son kullanma ömürlerinin olduğunu bilsek gereğinden fazla süre onları kullanır mıydık? Bizce, asla kullanmazdık; çünkü ideal kullanma süresi geçen her bir eşyanın bize getirdiği birtakım zararlar mevcut. Nasıl mı? Gelin, detaylara birlikte bakalım…

DEVAMINI OKU

Pesketaryen Beslenme Biçimi Nedir?

mblog_image

Giderek önemi artan sağlıklı yaşam konusu, bizi sürekli olarak yeni beslenme çeşitleri ile tanıştırır oldu. Daha iyi bir vücuda sahip olmak, sağlıklı bir yaşam sürmek ve daha da önemlisi hayvanların yaşam hakkını savunmak için farklı birçok beslenme çeşidini uygulamaya çalışır olduk. Sıradaki yazımızla belki de hiç duymadığınız yeni bir beslenme çeşidi ile daha tanışmaya hazır […]

DEVAMINI OKU

Aort Anevrizması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

mblog_image

Birçok insanın böyle bir rahatsızlığın varlığından bile haberdar olmadığı bir isim olan aort anevrizması, birçok doktorun ise “saatli bomba” olarak tanımladığı, son derece önemli bir rahatsızlıktır. Aort anevrizması, çoğu zaman belirti vermeden ilerler ve hastanın hayatını tehdit eder.
Böylesine önemli bir rahatsızlık hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için okumaya devam edin.

DEVAMINI OKU

Haftalık Tarif Önerileri İçin MigrosTV!

mblog_image

1- Ispanak Graten Graten âşıkları buraya! Bu kez yeşil yapraklı ailesinin ve mevsimin en lezzetli, en faydalı sebzelerinden olan ıspanak ile nefis bir graten hazırlamak için kolları sıvıyoruz! Ispanak severlere; Ispanak Graten Tarifi  2- Brokoli Çorbası Mini mini ağaç görünümündeki canımız brokoliler, bu kez bize nefis bir çorba olmak için geliyor! Vitamin dolu, faydalı, hafif […]

DEVAMINI OKU

Kabızlığa Karşı 6 Çözüm Yöntemi

mblog_image

Halk arasında “kabızlık” olarak bilinen konstipasyon, bir sindirim problemidir. Bağırsak hareketlerinin yavaşlaması ile ortaya çıkar ve boşaltımda güçlük yaşanmasına neden olur. Kabızlık probleminden şikâyetçi insanlar haftada üç ya da daha az sayıda dışkılama yapar, bu durum da kişinin büyük bir sıkıntı yaşamasına neden olur. Yanlış beslenme şekli ve hareketsiz bir yaşam, kabızlık probleminin başlıca sebepleri arasındadır. Bu nedenle ilaç kullanmak gibi yöntemlere başvurmaktansa hayatınızda yapacağınız küçük değişimler ile bu problemden kurtulmak mümkündür. Peki nedir o değişimler? İşte kabızlığa karşı etkili 6 çözüm önerisi…

DEVAMINI OKU

Her Gün Kahve İçmeniz İçin 7 Sebep

mblog_image

Sağlıklı bir yaşam sürmek için her yiyecek ve içecekten dengeli bir şekilde almamız gerektiğini artık biliyoruz. Nasıl ki birçok besin âdeta şifa niteliğindeyken miktarı abartıldığında zehir olur kahve de o seçeneklerden yalnızca biridir. Tüketimi abartılan kahve; uyku düzenini bozma, kalp çarpıntısı yapma gibi sorunlara neden olurken doğru miktarlarda tüketildiğinde vücuda birçok fayda getirir. Yorgunluğumuzu gidermek, uykumuzun açılmasını sağlamak, keyfimize ortak etmek gibi amaçlarla içtiğimiz kahve aslında bakın nasıl faydalar sağlıyor?

DEVAMINI OKU

Aloe Veranın 6 Farklı Kullanım Alanı

mblog_image

Aloe vera, doğanın bize sunduğu mucizelerden biridir. Güçlü bileşenleri sayesinde temizlikten, hastalıklara kadar birçok konuda çözüme kavuşturma özelliğine sahiptir.
Sıradaki yazımızın devamında aloe vera bitkisinden hangi farklı kullanım alanlarında yararlanabileceğimizi sizin için derledik. İşte detaylar.

DEVAMINI OKU

Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Tarhana Çorbası Hakkında 7 Bilgi

mblog_image

Soğuk günlerin sıcacık kucaklayıcısıdır nefis çorbalar. Özellikle bolca koşuşturma ile geçen aşırı soğuk bir günün ardında eve geldiğinizde sıcacık bir kâse çorbanız varsa âdeta dünyanın en şanslı insanı gibi hissetme nedeni tam karşınızdadır.

DEVAMINI OKU