MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Gelin Ayakkabısı Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 7 Detay

mblog_image

Mutlu bir beraberlik sonrası ömrünüzün sonuna kadar birlikte olmak istediğiniz insanla “evet” demeye hazırlanıyorsunuz. Nikah hazırlıklarının ne kadar detay ve emek gerektirdiğini biliyor, bunun için işinizi biraz kolaylaştıracak bir konuya değinmek istiyoruz. Evet, gelin ayakkabısı. Hayalinizin gelinliğini tamamlayacak ayakkabının şık, rahat, uyumlu; kısacası her şeyi ile doğru bir ayakkabı olması oldukça önemli. Öyle ya, mesela nikah günü uzun saatler boyunca sizi taşıyacak olan ayaklarınızın rahatsız bir ayakkabı içerisinde olmasını istemezsiniz değil mi? O hâlde gelin ayakkabısı almadan önce mutlaka bu satırlarımıza bir göz atın deriz. İşte gelin ayakkabısı satın alırken önemsemeniz gereken 7 detay.

DEVAMINI OKU

Gül Suyu Kullanma Yöntemleri

mblog_image

Doğanın sunduğu mucizelerden biri olan gül; mis kokusu ve faydalı özellikleri ile kozmetik, mutfak, süsleme gibi birçok alanda en çok tercih edilen çiçeklerden biridir. Gül suyu da gülden yararlanılarak elde edilen en güzel sonuçlar arasındadır. Özellikle mevlit gibi toplantılarda konukların ellerine dökülmesinden tanıdık olduğumuz gül suyu, kimyasal ve katkı maddesi bulundurmadığından cilt bakımında ve daha birçok konuda oldukça önemli bir yere sahiptir. Peki şifa niteliğindeki gül suyundan hangi yöntemlerle yararlanabiliriz?

DEVAMINI OKU

Hamileliğin 6 Belirtisi

mblog_image

Birçok kez haberlerden ya da yakın çevrenizden hamile olduğunu fark etmeyen kadınlara rastlamış olabilirsiniz. Hamile olduğunu anlamayıp karın ağrısı diye doktora gidip doğum yaparak eve dönen kadınlara birçok kez şaşırmış ya da gülüp geçmiş de olabilirsiniz; ancak bu durum aslında çok da uzak sayılmayabilir; çünkü hamilelik bazen basit hastalıklar kadar ya da normal durum gibi sayılan belirtiler gösterebilir. Bu durumla sizin de karşılaşmamanız için en basit hamilelik belirtilerini yazımızın devamında derledik. İşte detaylar…

DEVAMINI OKU

Bu Hafta Mutfakta Neler Neler Var?

mblog_image

Bu hafta da birbirinden lezzetli tarif önerileri ile karşınızdayız; üstelik kısa ve kolay videolarıyla!

DEVAMINI OKU

Serpiştirin: Tarçının 6 Faydası

mblog_image

Bazen çayını içtiğimiz bazen yemeklere malzeme ettiğimiz bazen de tatlıların üzerine serpip lezzetlerini tamamladığımız baharatlardan biri olan tarçını kimler seviyor? Tarçını eğer ki seviyorsanız çok şanslınız çünkü o da size teşekkür etmek için birçok faydasını sunmaya hazır. Tarçın o denli güçlü ve faydalı bir baharat ki binlerce yıldır tıbbi alanda birçok kez kendisinden faydalanılmıştır. Peki nedir o faydalar? İşte tarçının şimdiye kadar belki de akınıza hiç gelmeyen 6 faydası.

DEVAMINI OKU

Balık Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

mblog_image

Balık sezonunu iple çekenler, balık sezonu geldiğinde haftada en az 1 kez sofrasından balık eksik etmeyenler için nefis bir liste hazırladık. Balığın yemesi her ne kadar keyifli olsa da ayıklama ve temizleme kısmı oldukça zahmetli olabilir. Balık yemenin keyfinden mademki vazgeçmeyeceğiz o halde zahmetsiz bir şekilde temizleme yöntemlerini iyi öğrenmemiz gerekir. İşte balık temizlemenin 6 kolay yöntemi.

DEVAMINI OKU

Soğuklar Başlıyor: Dudak Çatlamasına İyi Gelen 6 Doğal Yöntem

mblog_image

Soğuk havalarda cildimize her zamankinden daha fazla önem göstermemiz gerekir. Örneğin hava değişimlerinden kolay bir şekilde etkilenen bölgelerimizden biri olan dudaklarımızın çatlayıp pul pul dökülmemesi için birtakım yöntemlerden yararlanmak son derece önemlidir. Yazımızın devamında bu yöntemlerden birkaçını sizin için derledik.

DEVAMINI OKU

Renginde Şifa Var: Kırmızı Turpun 8 Faydası

mblog_image

Kırmızı turp, turpgiller familyasının en renkli olan seçeneklerden biridir. Meyvesi etli ve beyaz renktedir. Dilimlenerek, rendelenerek, çiğ ya da pişmiş olarak keyifle tüketilebilir. Ona hayatınızda daha çok yer açmak için birçok faydası mevcuttur. Gelin kırmızı turpun faydalarına birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

Acuka

mblog_image

Enfes yemeklerin en lezzetli yol arkadaşı acuka tarifi MigrosTV’de.

DEVAMINI OKU