MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Cam Boyama Yapmanın 6 Püf Noktası

mblog_image

Havalar soğumasıyla evlere kapanmaya başlarken evde geçirdiği vakti nasıl değerlendirsem diye düşünenler, monotonlaşan hayatına bir farlılık gelsin diye hobi edinmeyi düşünenler; size bir önerimiz var! Cam boyamadan başlamak nasıl fikir? Eğer ki fikrimizi beğenip gözleriniz parladıysa atık cam şişeleri değerlendirmek, kendinize özel bardaklar tasarlamak, evinizin penceresini boyamak gibi yaratıcılığı size kalmış tüm fikirler için kararlıysanız, tüm püf noktalarını anlatmak bizden olsun! İşte cam boyama yapmanın 6 püf noktası.

DEVAMINI OKU

Haşhaşlı Bademli Ekmek

mblog_image

Evde ekmek yapma zamanı! Haşhaşlı bademli ekmek tarifimizi mutlaka deneyin.

DEVAMINI OKU

Üşenmek Yok: Keselenmenin 8 Faydası

mblog_image

İyi bir keseye sahip olup banyo sırasında iyi bir şekilde keselenmek hem beden hem de zihin sağlığı için son derece önemlidir. Bu nedenle banyo yapma sırasında sadece şöyle bir su dökünmek yerine deri üzerindeki tüm gözenekleri rahatlatan iyi bir keselenme sürecini atlamamak gerekir. Siz bu kurala uyanlardan mısınız, yoksa üşenenlerden mi? Eğer ki üşenenlerdenseniz acilen bundan vazgeçip keselenme alışkanlığını kazanmanız gerekir; çünkü keselenmenin birçok faydası mevcut. Peki nedir o faydalar? Gelin birlikte bakalım.

DEVAMINI OKU

Yoğurtlu Köfte

mblog_image

Kış mevsimine girerken sağlık ve lezzet deposu yoğurtlu köfte tarifimizi mutlaka deneyin.

DEVAMINI OKU

Sonbahar Hastalıklarından Nasıl Korunursunuz?

mblog_image

Yaz mevsiminin sıcakları yatıştı, sırada sonbaharın hafiften soğumaya başlayan, biraz hüzünlü, ama çokça nefis havası var.

DEVAMINI OKU

Aşure İçin İhtiyacınız Olacak 4 Malzeme ve Faydaları

mblog_image

Paylaşmayı hatırlatan güzelliklerden biri olan aşure; bir gelenek olmasının yanı sıra nefis ve çok besleyici bir seçenektir. Bölgeye göre tuzlu ya da tatlı olarak yapılsa da değişmeyen kısmı kesinlikle bolca lezzet içermesi ve nohut, buğday gibi malzemelerinin mutlaka yer almasıdır. Her yıl tekrarlanan aşure zamanı, sevenleri tarafından âdeta iple çekilir durur. Sevenleri çok haklıdır; çünkü aşure hem çok lezzetli hem de çok faydalıdır.

DEVAMINI OKU

Her İşe Yarıyor: Diş Macununun 9 Farklı Kullanımı

mblog_image

“Diş macunu ne işe yarar?” diye sorsak muhtemelen gülerek şöyle cevap verirsiniz; “Ne işe yarayacak canım, elbette ki dişleri temizlemeye yarar!” Biz de “Doğru; ama eksik cevap!” deriz çünkü diş macununun dişleri temizlemek dışında birçok farklı alanda faydası mevcut. İşte diş macunun sizi şaşırtacak 9 farklı kullanım alanı: 1. Ayakkabıları Temizler Spor ayakkabıların açık renkli […]

DEVAMINI OKU

Kalbi Koruyan 8 Besin

mblog_image

Kalp; vücudumuzun âdeta ana merkezi, ana şartellerinden biridir. Geri kalan tüm organlarımızın işlevini kusursuz bir şekilde devam ettirebilmesi için önemli görevlerin düştüğü kalbimize iyi bakmalı, gereken özeni göstermeliyiz. Mesela bu özene besin tercihlerimizi iyi yaparak başlayabiliriz. Bazı besinlerin kalp sağlığı için daha yararlı olduğunu bilmeli ve o besinlere ağırlık vermeliyiz. Peki nedir kalp sağlığı için önemli olan besinler? Gelin birlikte bakalım:

DEVAMINI OKU

Haftanın Her Gününe Kolay ve Lezzetli Bir Tarif Önerisi

mblog_image

Haftanın her gününe kısa ve kolay videolarla nefis bir tarif önerisi MigrosTV’de.

DEVAMINI OKU