MBLOG | MigrosTV Blog Sayfası

Çocuklara Ev Ödevi Bilinci Nasıl Kazandırılır?

mblog_image

Çocuklar okula başladı, dolayısıyla evde o bitmek bilmeyen ödev yapma sancıları da… Ev ödevinin her ne kadar çocuğunuza olumlu katkıları olsa da bir yandan hem öğrenci hem de veli için oldukça sıkıcı bir görev olduğu da gerçekler arasında. Peki yok mu çaresi? Çocuğunuza ev ödevi bilincini, ödev yapma alışkanlığını nasıl kazandırabilirsiniz işte detaylar:

DEVAMINI OKU

Tıraş Olurken Dikkat Etmeniz Gereken 8 Önemli Nokta

mblog_image

Sakal tıraşı, erkeklerin iyi bir şekilde yapması gereken kişisel bakım adımlarından biridir. İyi bir sakal tıraşı ile güven veren, temiz bir görünüm elde edilir.

DEVAMINI OKU

Duble Vişneli Brownie

mblog_image

Brownie sevenler… Çikolatalı, fındıklı, peynirli, portakallı… Her haliyle ayrı nefis olan brownie’yi bu kez yaz meyvesi vişne ile hazırlıyoruz…

DEVAMINI OKU

Sonbaharda Saç Bakımı Nasıl Olmalı

mblog_image

Mevsim geçişlerinde ruhumuzun olduğu kadar saçlarımızın da çok fazla etkilendiği önemli gerçekler arasındadır. Ani sıcaklık değişimleri, soğuyan havalar, saçların yıpranmasına neden olur. Bu durumda saçlara verilen önemin sonbahar döneminde her zamankinden daha fazla olması gerekir. Peki nasıl? Sonbaharda saçların sağlığını korumak için ne gibi önlemler alabilir, nasıl bakım yöntemleri uygulayabiliriz? Sonbaharda daha sağlıklı saçlara sahip […]

DEVAMINI OKU

Çocuğunuzu Keşfetmenin 7 Yolu

mblog_image

Peki çocuğunuzu diğer çocuklardan ayıran, onun üstün zekâlı olduğunu gösteren beceriler nelerdir? İşte çocuğunuzun üstün zekâlı olduğunu gösteren 7 önemli nokta:

DEVAMINI OKU

Erteleme Alışkınlığından Kurtulmanın 8 Etkili Yolu

mblog_image

Türkçe’de tam bir karşılığı bulunmayan, ertelemek ya da ağırdan almak olarak bilinen “procrastination” birçok kişinin hayatını olumsuz etkileyen bir süreçtir. Bu duruma kendinizi kaptırdığınızda hem sosyal hem de iş hayatınızı mahvedebilir, başarı potansiyelinizden önemli ölçüde uzaklaşabilirsiniz. Erteleme alışkanlığı çoğu zaman tembellik olarak görülse de aslında beynin fizyolojisi ve çalışma şekli ile yakından ilişkilidir. Eğer ki beyne göre erteleme probleminin nedenleri saptanabilirse çözüm süreci de denli kolaylaşacaktır.

DEVAMINI OKU

Yüksek Tansiyonu Düşüren 6 Besin

mblog_image

Yüksek kan basıncı; yani hipertansiyon insan sağlığını tehdit eden önemli rahatsızlıklardan biridir. Yüksek tansiyon sonucunda felç ve ölüme kadar birçok ciddi sorun yaşanabilir.

DEVAMINI OKU

Sonbahar Depresyonunun 5 Belirtisi

mblog_image

Sonbahar depresyonu; yaz mevsimini aşırı seven, yaz mevsiminden vazgeçemeyenlerin bir derdi olarak da tanımlayabileceğimiz bir sorundur. Nasıl ki ilkbahar geldiğinde toprağın uyanışı ile birlikte içinde güzel duyguların uyandığı insanlar varsa sonbaharın gelişi, kışın soğuk ve uzun gecelerinin yaklaşmasıyla huzursuzlaşan insanlar da mevcuttur.

DEVAMINI OKU

Evin Havasını Temizleyen 5 Bitki

mblog_image

Doğanın bize sunduğu tüm hediyelerin hem ruh hem de beden sağlığımız için önemli yeri vardır. Bu nedenle havalar iyi olduğunda kendimize moral ve enerji depolamak, ruhumuzu iyileştirmek için çoğunlukla doğa ile buluşuruz; ama havalar yavaştan soğumaya başladığında her zaman doğaya koşamayabilir giderek eve kapanırız. O zaman doğayı eve getirmenin yollarını aramaya ne dersiniz? Cevabınız evet ise gelin peşimizden!

DEVAMINI OKU