30 Gün Boyunca Yalnızca 2 Saat Daha Erken Kalkarsanız Hayatınızda Bu Mucize Değişimler Olabilir!

Tamam farkındayız; zaten kör ayazlarda kalkıp işe gidiyorsunuz suratınızda geceden kalma yastık iziyle. Ama bakın kendiniz söylüyorsunuz aslında; işe gitmek… Para kazanmanın mecburi yolu olsa da hayatınızda alınan önemli bir zaman. Belki işinizi çok seviyorsunuz belki de son zamanlarda fenalık basıyor. Eğer ‘fenalık basanlardan’sanız size #iyigelecek haberlerimiz var.

1 ay boyunca iki saat erken kalkmaya davet edelim mi sizi? Sonunda da gününüzü güzel geçirme sözüyle? Bakın nasıl…

Erken kalktığınızda hani şu hep ertelediğiniz egzersize de zaman bulmuş oluyorsunuz. Güne egzersiz ile başlamak, gün içi sıkıntılarınız için en büyük kalkan buna emin olun.

Erken kalkınca doğayı dinleyebilirsiniz. Doğayı dinleyerek güne başlamak, sizi güne daha iyi hazırlar. Örneğin; uyanınca camı açın, rüzgarsa rüzgar kuş sesiyse kuş sesi. Açın ve yalnızca dinleyin, sessizliği öylece dinleyin. Erken kalkınca uyku kaliteniz sandığınızın aksine azalmaz ya da düşmez. Erken kalkarsanız yatağa erken gidersiniz bu da uyku saatlerinizi düzenler. Geç yatıp geç kalkmanın bir faydasını gören var mıdır acaba?

kaliteli uyku

Haydi hepsini geçtik… Şu ömrünüzün yarısını alan çalışma hayatınız yüzünden ihmal ettiğiniz ‘kendinizi’ biraz da şımartmaya hakkınız yok mu? Yalnızca 1-2 saat erken kalkarak kendinize daha çok vakit ayırabilir, kaybettiğiniz zamanı daha iyi değerlendirebilirsiniz. İş dönüşü yorgunluktan kitap okumaya vaktiniz olmuyor mu, sabahlar ne güne duruyor?

uyku

Evet ilk zamanlar zorlanacaksınız hatta uykudan feragat etmek Çin işkencesinden farksız olacak belki de… Ama 1 ayın sonunda kendinizle olan değişimi fark ettiğinizde inanın her şey daha katlanabilir olacak. Mutsuz giden iş hayatınız bile! A  bu arada yeri gelmişken, ofiste mutlu olmanın yolları ile yapalım yazımızın finalini. Çok zor değil aslında… Yazımıza tıklayarak okuyabilirsiniz.