50’nizde Rahat Etmek İçin 30’unuzda Yapmanız Gereken 7 Şey!

Belki daha 3’lü rakamları yeni telaffuz ediyorsunuz, belki de daha 50’nize uzuuun yıllar var. Göz açıp kapama hızıyla geçeceği muhtemel yıllarınız için önlemleri önceden alalım dedik.

1- Eğer sağlıksız beslendiğinizi düşünüyorsanız, belki de sağlıklı yaşama geçmenin tam yaşındasınız. Nasıl yaparım diye soranları şuraya davet edelim, merak edilen tüm soruların yanıtları, uzman görüşler ışığında destekleniyor.

kosu

2- Güneş kremi. Evet, çok basit ve sıradan bir öneri gibi gözükse de yaz / kış kullanacağınız güneş kremi, 50’lerinize geldiğinizde size gençlik iksiri olarak dönebilir. Bizden söylemesi.

güneş

3- Para biriktirmekle aranız nasıl? Biraz ‘duygusal’ konulara da girelim istedik. Eğer bir türlü para biriktiremiyor ve tasarruf yapmanın yollarını arıyorsanız tıklayın, şahane önerilerimiz var.

evde-para-kazanma1

4- Arkadaşlarınız ve ailenizle aranızı iyi tutun. Evet her zaman yazıldığı kadar kolay olmuyor ama 50’lere geldiğinizde yalnız kalmamak için biraz empati, biraz bağışlayıcılık biraz da anlayış gerekli sanırız.

arkadaşlarla yemek

5- Eşyalar yerine güzel anılar biriktirmeye odaklanın. Bu anılar sizi mutlu kılacak ve geçmişinizi taçlandıracaktır.

hayat arkadaşı

6- Diş sağlığınıza dikkat edin. Yaş ilerledikçe en büyük sıkıntılardan biri haline gelebilir dişleriniz. Bu yüzden hala gençken diş bakımınızı ihmal etmeyin.

dis-telleri

7- Elinizden geldiğince seyahat edip, anı biriktirin. Sağlığınız ve maddi durumunuz el verdikçe gezin ki yıllar geçtikten sonra ‘iyi ki’ diyecek anılarınız olsun.

tatil

Nice güzel ve sağlıklı yaşlarınız olsun! 😉