6 Kolay Ara Öğün Tarifi

Kolay hazırlanabilir ve taşınabilir, sağlıklı ve doyurucu ana öğün seçeneklerini sizin için derledik.

1.Tam Buğday Makarnalı Salata

Miktarını abartmadığınız takdirde tam buğday makarnayla salatalık, domates, marul, turp, havuç gibi seçenekleri karıştırarak hazırladığınız nefis salata; tam buğday makarnalı salata.

2.Fırın Mücver ya da Graten

Mevsim sebzeleriyle yapabileceğiniz en lezzetli diyet yemekleri arasında mücver veya graten gelir desek büyük bir çoğunluk, sanıyoruz ki fikrimize katılacaktır. Kabak, patates, havuç, karnabahar, kereviz gibi sebzeleri rendeleyip yardımcı malzemelerle hazırlayabileceğiniz bu yemeklerin yanına bir de yoğurt eklediğinizde çok doyurucu ve sağlıklı öğün yaratabilirsiniz.

3.Tahıllı ya da Baklagilli Salata

Buğday, nohut, kuru fasulye… Size yakın gelen, sizi en mutlu eden bir tahıl ya da baklagili seçin ve salata malzemeleriyle kaynaştırın. Nar, mandalina gibi mevsim meyvelerini de ekleyerek renklendirebileceğinizi ve vitamini artırabileceğinizi unutmayın.

4.Pankek

Kahvaltıların gözde seçeneği, yüzleri güldüren pankek bu kez daha hafif haliyle kurtarıcı bir ana öğün seçeneği oluyor. Bolca yulaf, yumurta ve sütle hazırlayabileceğiniz pankeki ofise kolayca taşıyabilir, ana öğününüzü faydalı ve besleyici bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

 

5.Lavaştan Wrap

Sebzeli, etli, tavuklu ya da peynirli wraplar gözdemiz! Kepekli ya da tam buğday lavaşın içerisini haşlanmış ya da ızgara seçeneklerle doldurup rahatça tüketebileceğiniz nefis bir ana öğün hazırlayabilirsiniz. Yanına bir de koca bir bardak ayran hazırlarsanız sizden keyiflisi mi olur?

6.Sandviç

Sandviç her daim birçok insanın baş tacı lezzetlerinden biri!  Tabii ki ağır soslardan ve beyaz ekmekten uzak, ızgara sebzelere, tuzsuz peynirlere yakın şekilde! Tam buğday, tam tahıllı ya da kepekli gibi ekmek seçenekleriyle hazırlayabileceğiniz hafif sandviçlerle siz de rahatça tüketebileceğiniz doyurucu bir ara öğüne sahip olabilirsiniz.