6 Maddede Yeşil Kahve

Biz kadınların gün içinde koşturması bitmek bilmez. Bu yoğun tempo içerisinde bir bardak yeşil kahve içmek hiç de fena olmaz öyle değil mi?
Yeşil kahve son zamanlarda sıkça adını duyduğumuz bir lezzet. İsmi her ne kadar farklı gelse de aslında yeşil kahve bir kahve türü değil, kahvenin kavrulmamış hali. Kavrulmuş kahveden farklı yanları da var elbette. Yeşil kahve ile güzelliğe giden 6 adıma göz atalım ve hemen hayata geçirelim.1. Yeşil kahve enerjimizi artıyor. Tüm gün boyunca  hem iş yerinde hem arkadaş ortamında, enerjik bir beden ve mutlu bir yüzle vakit geçirmek fena olmaz, değil mi?

yesil-kahve1

2. Yeşil kahve klorojenik asit içeriyor. Bu asit biz kadınların en çok isteyeceği şey olan yağ yakma konusunda oldukça etkili. Diyetler ve spor ile birleştirildiğinde yaza formda girmek için biçilmiş kaftan!

yesil-kahve5

3. Kahvenin bu hali metabolizmamızı hızlandırarak yağ yakmamıza yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra antioksidan, aminoasit ve vitamince zengin içeriği sayesinde vücudumuza yağ yakmanın dışında da pek çok faydası bulunuyor. Örneğin bağışıklığı güçlendiriyor, kan şekerini düzenliyor… Yine de her şeyin bir sınırı var! Bazı uzmanlara göre, günde iki bardaktan fazla yeşil kahve tüketmek vücudun su toplamasına sebep olabiliyor. Önerilen ideal kullanım şekli ise sabah ve akşam tüketmek.

yesil-kahve-faydalari

4. Yeşil kahvenin aroması bitki çaylarını anımsatıyor. Evde, işte rahatlatıcı bir içecek arayanlar için de ideal.

yesil-kahve3

5. Yeşil kahve olumsuz düşüncelerden bizi kurtarmaya da yardımcı. Modumuzu değiştiriyor ve mutlu olmamızı sağlıyor.

yesil-kahve4

6. Güçlü bir antioksidan olan yeşil kahve serbest radikallerle savaşarak yaşlanmayı geciktiriyor. Antioksidan özelliğiyle toksinleri atmamıza da büyük yardımcı.