Aft Oluşumunu Önlemenin Doğal Yolları

Minicik bir yara nasıl da tüm rutinimizi etkileyebiliyor hayret doğrusu… Yediğimiz her yiyeceği burnumuzdan getirmeye and içen aftları yok etmeye niyetlendik bugün. Hadi yok etmek kadar iddialı konuşmayalım ama oluşumunu önleme konusunda mütevazı olamayacağız. Evet, ne diyorduk; aftı önlemenin doğal yolları

1- Portakal suyu faydalı tabi ancak fazlası aft oluşumuna neden olabilir. İçindeki asit, aftı tetikleyebilir.

portakal-suyu

2- Eğer sık sık ağzınızda aft çıkıyorsa diş macununuzu değiştirmenizde fayda var. Yediklerinize dikkat etmek bir diğer seçenek olsa da diş macununuzu değiştirmek de etkili bir çözüm olabilir.

dişmacunu

3- Geleneksel yöntemi de maddelerimize eklemeden geçmeyelim. Bir bardak suya tuz döküp gargara yapın. Aftı kurutacak, ağzınızı rahatlatacaktır.

tuz

4- Eğer tuzlu su midenizi rahatsız ediyorsa bir de şunu deneyin. Bir bardak sıcak suya karbonat ekleyin ve günde birkaç sefer aft olan bölgede tutun. Zamanla iyileşecektir.

kabartma_tozu

5- Ağzınızı oksijenli su ile çalkalayabilir, mikropları geldiği gibi gönderebilirsiniz.

oksijenli_su

6- Bunu daha önce duydunuz mu bilmiyoruz ancak geleneksel yöntemler işe yaramadıysa magnezyum sütü mucizesi ile tanışmanın tam vaktidir belki de. Magnezyum sütü güçlü bir alkalidir. Bu sayede aft oluşumuna olumlu etki eder.

aft

En az aft kadar can sıkan, bir de yetmezmiş gibi görselliği etkileyen bir diğer problem ile yapalım yazımızın finalini; akne. Akneye iyi gelen doğal reçeteleri kaleme aldığımız yazımızı okumak ve akneden kurtulmak için tıklayın.