Ahududunun 8 Faydası

Kırmızı meyveler arasında bir başkadır ahududu. Böğürtlene benzerliği, ismine münhasırlığı ile gönüllere taht kurmuştur. Görüntüsüyle, rengiyle, tadıyla ayrı ayrı hayran bırakan ahududuyu şimdi faydaları ile tanıma zamanı! Bakın ahududunun ne gibi faydaları varmış?

  • Regl Düzenler

Her kadının sağlıklı olmasının göstergesi olarak adet döngüsünün kusursuz bir şekilde devam etmesi gerekir. Uzun ya da kısa olarak gelişen tüm adet gecikmeleri, kadın için hem ruhen hem de bedenen rahatsızlıklar verecektir. Eğer ki bu düzensizliği siz de bir sağlık problemine sahip olmadan sebepsiz yere yaşıyorsanız ahududu size şifa olabilir.

ahududu-nasil-tuketilir

  • Hamilelere Önerilir

Ahududu, doğum öncesinde düzenli olarak tüketildiğinde rahim kasılmalarını düzene sokar, doğum sürecinde oluşan sancıların şiddetini azaltır. Ahududu, pek çok hamile için önerilse de doktorunuza danışmakta fayda olabilir.

ahududu-faydalari

  • Kemiklere Faydalıdır

Düzenli olarak ahududu tüketimi, kemik ve eklemlerin güçlenmesini sağlar. Kronik olarak eklem veya kemik ağrılarından şikayetçiysenizya da romatizma, mafsal kireçlenmesi gibi rahatsızlıklar yaşıyorsanızahududu size şifa gibi gelebilir.

ahududu-ne-ise-yarar

  • Enerji Verir

Yoğun stresli, yorucu bir gün sizi bekliyor ve siz tamamen dinlenmiş hissetmiyorsanız panik yapmayın, çözüm ahudududa! Yeterli miktarda ahududu tüketerek vücudunuza enerji takviyesi yapmanız ve zindelik kazanmanız mümkündür.

ahududu

  • Ateş Düşürür

Soğuk algınlığı ile gelişip çok tehlikeli sonuçlara yol açabilen yüksek ateş, ahududu tüketimi ile düşürülebilir. Düzenli ve yeterli miktarda ahududu ile yüksek ateşin normal seviyeye inmesini sağlayabilirsiniz.

ahududu

  • Terletir

Grip, nezle gibi soğuk algınlığı rahatsızlıklarında çabuk iyileşebilmek için terlemenin önemi büyüktür. Ahududu tüketerek terlemenizi sağlayabilir, zararlı maddeleri ve enfeksiyon etkilerini vücudunuzdan uzaklaştırabilirsiniz.

ahududu-buzu

  • Kanserden Korur

Ahududu, içeriğindeki quarcetin sayesinde anti-kanserojen bir etkiye sahiptir. Bu özelliği sayesinde başta meme, mide ve kolon kanseri olmak üzere birçok kanser çeşidinin yaşanma riskini en aza indirir.

ahududu-cubuklari

  • Cildi Güzelleştirir

Ahududu ile cilt maskesi hazırlayıp bu maskeyi yüzünüze uygulayarak sivilce ve akne gibi birçok problemin iyileşmesini sağlayabilir, güzel bir görünüm kazanabilirsiniz.

Siz de tüm bu faydalardan yararlanmak için ahududuyu günde 5-6 adet ya da bir kâse tüketebilirsiniz.Taze meyve olarak tüketmeyi sevmiyorsanız bir fincan sıcak ahududu çayı da tüm dertlerinize iyi gelecektir.