Alın Kırışıklığıyla Savaşan 5 Mucize Yiyecek!

Daha önce de boyun kırışıklığını işlemiştik hatta… Bu ara kırışıklıklarla pek ilgiliyiz; aldığımız yaşların getirisi (!) tabi. Hal böyle olunca nerede mucize karışımlar var biz oradayız. Bakın bugün de mesela şu alnımızdaki kırışıklıklarla haşır neşiriz. Var olana kökten çözüm sağlamasa da, kırışık oluşumunu önlemede önemli bir role sahipmiş bu yiyecekler.

1- Tavuk göğsü, balık ve fasulye üçlüsüne dikkat. Bu mucize üçlü, bol miktarda protein içeriyor. Ve bu da yeni hücre oluşumuna ve var olan arızaları önermeye yardımcı oluyor. Bebek hücreler, yepyeni bir cildin de en önemli mimarı.

tavuk

2- Sarımsak ve benzeri gibi keskin kokulu yiyecekler, polifenol denilen cilt koruyucu antioksidan maddeler içerir. Bu keskinlik burnumuzu rahatsız etse de vücudumuzdaki fazlalıkları atmada ve cildi yenilemede oldukça etkili.

sarimsak

3- Ve elbette su. Suyun milyonlarca faydasını zaten her fırsatta kaleme alıyoruz. Ancak buradaki mantık şu; su nem verir, nemli cilt kurumaz, kurumayınca da çatlamaz ve kırışık oluşumuna geçit vermez. Ne kadar çok su, o kadar sakin bir cilt yani.

su içmek

4- Çilek ve yaban mersini de oldukça etkili. Hatta öyle ki, bir çok sebze ve meyveye oranla daha fazla antioksidan içeriyorlar. Bu da cildin nem dengesini koruyor ve yumuşatıyor.

çilek

5- Finali de bir mucize yiyecek ile yapalım; somon. O kadar mucize ki sadece kalbinizi korumakla kalmıyor, cildiniz için gerekli tüm ögeleri içinde barındırıyor. Cildin gençlik aşısı desek yeridir.

somon

Yiyeceklerin hayatımızdaki önemi sadece kilo alışverişinden ibaret değil işte. Ummadık gıda hayat kurtarır desek yeri! Sebzenin ve meyvenin en tazesi için sizleri en yakın Migros Mağazası’na davet ediyoruz. İyi beslenmek sağlığınıza #iyigelecek.