Ana Kraliçe Fısıldadı: “Arı Sütü Çok Faydalı…” Peki Ama Neden? Şöyle Anlatalım…

Aslında biz insanoğlunun kendisi ile arası pek iyi değildir. Balı, sütü enfestir ama iğnesi de bir o kadar kalp kırıcı, inciticidir. Tersi pis olsa da şifası ile bizi yarar sağlayan sevgili arı dostlarımızın dünyasına girdik bugün. Balın faydaları malum, hatta şu yazımızda detaylıca ele almışlığımız da var.

Bu sefer işe biraz da ‘süt’ katmak istedik. Bugün konumuz arı sütü, mevzumuz ‘mucize faydaları’.

1- Özellikle sporcular için güçlü bir doping kaynağıdır.

2- Damar tıkanıklığına iyi gelir; ilaç tedavisinin yanı sıra alternatif olarak uygulanabilinir, doktorun da onayı ile elbette.

arı_sütü

3- Alzheimer’a çare olmasa da etkilerini azaltabiliyor. Çünkü güçlü vitamin içeriği sayesinde hafızayı güçlendiriyor.

4- Ta ta ta taaaa! Eğer bu ara stres ile aranız sıkı fıkı ise sıkı durun; arı sütünün depresyona iyi geldiğini söylüyorlar. Denemekten ne çıkar!

5- Kadınların önemli periyotlarından biri; menopoz. Uzmanlara göre arı sütü, menopozun etkilerine de iyi geliyor. Bu arada bu döneme ait uzman röportajlarımıza da bir göz atın deriz.

6- Kasları gevşettiği için uyku düzeninize de olumlu etki eder. Akşam uykuları kabus olduysa, arı sütü uykuya olan geçişinizi hızlandırabilir.

arı_sütünün_faydaları

7- Bir de kür verelim size. Şampuanınızın içine 3-5 kaşık arı sütü damlatırsanız, saç dökülmenizi önemli ölçüde önlemiş olursunuz.

İşte böyle, bakalım sarı dostlarımızın başka ne marifetlerini öğreneceğiz yakında…

Yeniden görüşmek üzere!